İşte başarılı bir otel yatırımı için dikkat edilmesi gereken 12 kural

  8.12.2017 - 11:29:13  Lüks otel tasarımcısı ve mimar Himank Goswami, başarılı bir otel yatırımı yapmanın 12 kuralını yazdı. Goswami'nin makalesi, otel yaparken ekstra maliyetlerden kaçınma, işi kolaylaştırma ve planlanan sürede projeyi bitirme konularında önemli ip uçları barındırıyor.  TurizmGüncel - Dış Haberler

  ''Özenli planlama, yatırımın her aşamasını kontrol etmeyi ve verimliliği garanti altına alır. Bu durum özellikle, kapılarını kapatarak renovasyon sürecine giren oteller için daha bir elzemdir. Otelin açılmasının geciktiği her bir gün potansiyel gelir elde etme fırsatının kaybedilmesi anlamına gelir.  Bir otel projesinin planlanması ve yürütülmesi sürecinde hem işi kolaylaştracak hem de kayıpları önleyecek kriterlere birlike göz atalım.

  1. Tasarımcıya marka standartları ve bütçe konusunda net bilgiler verin. Projenin başında tüm detaylar belirlenmiş olmalıdır.

  2. Tasarım tamamlandıktan sonra değişiklik yapmayın. Tasarımdaki değişiklikler gecikmelere neden olur ve projeyi yürüten ekibi moralsiz hale getirir.

  3. Projeye başlamadan önce bir model oda hazırlayın. Bu, ileride bütçenin aşılması ve işlevselliğe ilişkin sürprizlerle karşılaşmanızı engeller.

  4. Tasarımcılar ve mimarlar artık hiç olmadığı kadar meşguller. Dolayısıyla projeye başlamadan önce programınızı ayrıntılı bir şekilde oluşturun. Aksi taktirde iş planlanandan daha uzun sürebilir.

  5. Projedeki tüm bileşenlerin üzerinde uzlaştığı bir planlama yapın ve tüm tarafların bu planlamaya sadık kalmasını sağlayın.

  6. Projeye daha başlamadan tüm danışmanların ekipte olmasını sağlayın. Bir alanla ilgili bir danışmanın ekibe sonradan dahil olması da projenin uzamasına neden olabilir. Projeye sonradan dahil olacak bir danışman, maliyetin yükselmesine de neden olabilir.

  7. Projeye başlamadan, projeyle ilgili teknik ve yasal prosedürlerin uzun sürebileceğini göz önünde bulundurun. Sözleşmelerin tamamlanması da uzunca bir zaman alabilir.

  8. Bir projenin planlanan zaman dilimi içerisinde bitirilmesinde kaynak yönetiminin önemi oldukça büyüktür. Tasarım ve uygulamadaki personel eksikliği maliyeti arttırır, projenin bitiş süresini uzatır.

  9. Bütün işleri aynı anda yapma tuzağına düşmeyin. Bir otelin odalarının ve genel alanlarının yapımı, diğer yerlere göre daha uzun sürer. Kaynaklarınızı akıllıca kullanın ve tamamlanması en uzun süren alanlara daha fazla odaklanın.

  10. Zamandan kazanmanın bir diğer yolu da, hazır ürünlere yönelmektir. Mümkün olduğunca çok alanda önceden hazırlanmış ve sadece montaj gerektiren teknoloji ürünlerine yönelin. Bu, sadece işi hızlandırmaz aynı zamanda kaliteyi de garanti altına alır.

  11. Eş zamanlı yapılacak işler konusunda tereddüt etmeyin ancak işin sıralaması konusunda dikkatli olun. İş sırasının atlanması basamaklı bir etkiye sahiptir ve bu durumdan kurtulmak oldukça zordur.

  12. Zamanında teslimatı garanti altına almak için bütün satın almalar önceden yapılmış olmalıdır. Özellkle ithal edilen ürünlerin siparişlerinin zamanında yapılmış olmasına dikkat edin. Satın alma müzakereleri ve evrakları tamamlamak genellikle uzunca bir zaman alır.''


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 8.12.2017 - 11:29:13 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Ertuğrul Özkök: Çanakkale uydurulmuş bir isim, kentin adı Troya olmalı
  Dört turizm şirketinin 81 milyon liralık yatırım teşvik belgesi iptal edildi
  19 yeni otel daha yolda, 5 yıldızlı oteller hangi illere yapılacak?
  Antalya'daki gıda ve içecek fuarına 'alkollü içki' yasağı
  12 gündür haber alınamayan Bodrumlu turizmcinin cesedine ulaşıldı
  Mısır'a merkez bankası ve IMF kökenli ekonomist turizm bakanı
  Avusturya basını: Türkiye'de 5 yıldızlı otelde tatil 4 yıldız fiyatına
  2018'de Türkiye nasıl bir turizm performansı gösterecek? İşte 4 senaryo
  Bakan Kurtulmuş: Elimde olsa ruhsat vermem!
  TUI İngiltere'nin bir şehrinden daha Dalaman'a uçuş başlatıyor
  TÜRSAB seçimlerine katılım için son 9 gün
  Pegasus'un Trabzon kazası ile ilgili tüm gelişmeler: Ahbap-çavuş ilişkisi...
  Fadıl Akgündüz'ün Caprice Gold projesinde 700 mağdura tebligat gitti
  Numan Kurtulmuş Türkiye'nin 2018'deki turist hedefini açıkladı
  Bakan yineledi: Her şey dahil sisteminden çıkmamız lazım
  Mısır konusunda Rus operatörlerin kafası karışık, Anex beklemeye geçti
  Rusya'dan Türkiye'ye 905 bin kişiyi kapsayan turist yasağı
  Türkiye'den üç otel Conde Nast'ın 'Golden List 2018' listesinde
  Antalya-Konyaaltın'da ucube binalar yükseliyor
  Otelciye çağrı: Cebinizdeki akrebi çıkarın
  Türkiye de ABD'ye 'seyahat uyarısı' yaptı
  Elvan Güneş: Avusturya'da 2014 rakamlarına adım adım yaklaşıyoruz
  Alman hava yolu Lufthansa'dan tarihi rekor
  ABD ile yeni kriz: Türkiye'yi Sudan'la aynı kategoriye aldı
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun