İşte başarılı bir otel yatırımı için dikkat edilmesi gereken 12 kural

  8.12.2017 - 11:29:13  Lüks otel tasarımcısı ve mimar Himank Goswami, başarılı bir otel yatırımı yapmanın 12 kuralını yazdı. Goswami'nin makalesi, otel yaparken ekstra maliyetlerden kaçınma, işi kolaylaştırma ve planlanan sürede projeyi bitirme konularında önemli ip uçları barındırıyor.  TurizmGüncel - Dış Haberler

  ''Özenli planlama, yatırımın her aşamasını kontrol etmeyi ve verimliliği garanti altına alır. Bu durum özellikle, kapılarını kapatarak renovasyon sürecine giren oteller için daha bir elzemdir. Otelin açılmasının geciktiği her bir gün potansiyel gelir elde etme fırsatının kaybedilmesi anlamına gelir.  Bir otel projesinin planlanması ve yürütülmesi sürecinde hem işi kolaylaştracak hem de kayıpları önleyecek kriterlere birlike göz atalım.

  1. Tasarımcıya marka standartları ve bütçe konusunda net bilgiler verin. Projenin başında tüm detaylar belirlenmiş olmalıdır.

  2. Tasarım tamamlandıktan sonra değişiklik yapmayın. Tasarımdaki değişiklikler gecikmelere neden olur ve projeyi yürüten ekibi moralsiz hale getirir.

  3. Projeye başlamadan önce bir model oda hazırlayın. Bu, ileride bütçenin aşılması ve işlevselliğe ilişkin sürprizlerle karşılaşmanızı engeller.

  4. Tasarımcılar ve mimarlar artık hiç olmadığı kadar meşguller. Dolayısıyla projeye başlamadan önce programınızı ayrıntılı bir şekilde oluşturun. Aksi taktirde iş planlanandan daha uzun sürebilir.

  5. Projedeki tüm bileşenlerin üzerinde uzlaştığı bir planlama yapın ve tüm tarafların bu planlamaya sadık kalmasını sağlayın.

  6. Projeye daha başlamadan tüm danışmanların ekipte olmasını sağlayın. Bir alanla ilgili bir danışmanın ekibe sonradan dahil olması da projenin uzamasına neden olabilir. Projeye sonradan dahil olacak bir danışman, maliyetin yükselmesine de neden olabilir.

  7. Projeye başlamadan, projeyle ilgili teknik ve yasal prosedürlerin uzun sürebileceğini göz önünde bulundurun. Sözleşmelerin tamamlanması da uzunca bir zaman alabilir.

  8. Bir projenin planlanan zaman dilimi içerisinde bitirilmesinde kaynak yönetiminin önemi oldukça büyüktür. Tasarım ve uygulamadaki personel eksikliği maliyeti arttırır, projenin bitiş süresini uzatır.

  9. Bütün işleri aynı anda yapma tuzağına düşmeyin. Bir otelin odalarının ve genel alanlarının yapımı, diğer yerlere göre daha uzun sürer. Kaynaklarınızı akıllıca kullanın ve tamamlanması en uzun süren alanlara daha fazla odaklanın.

  10. Zamandan kazanmanın bir diğer yolu da, hazır ürünlere yönelmektir. Mümkün olduğunca çok alanda önceden hazırlanmış ve sadece montaj gerektiren teknoloji ürünlerine yönelin. Bu, sadece işi hızlandırmaz aynı zamanda kaliteyi de garanti altına alır.

  11. Eş zamanlı yapılacak işler konusunda tereddüt etmeyin ancak işin sıralaması konusunda dikkatli olun. İş sırasının atlanması basamaklı bir etkiye sahiptir ve bu durumdan kurtulmak oldukça zordur.

  12. Zamanında teslimatı garanti altına almak için bütün satın almalar önceden yapılmış olmalıdır. Özellkle ithal edilen ürünlerin siparişlerinin zamanında yapılmış olmasına dikkat edin. Satın alma müzakereleri ve evrakları tamamlamak genellikle uzunca bir zaman alır.''


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 8.12.2017 - 11:29:13 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  TÜRSAB heyeti Ankara'da 4 bakanla görüştü, hangi bakan ne mesaj verdi?
  Çin'den vatandaşlarına ilginç seyahat yasakları geliyor
  Arca: Yeni iş modelimizle Tura Turizm'in cirosunu 4 yılda 6'ya katladık
  İşte son iki haftada Almanya'da en çok aranan Türk otelleri
  Numan Kurtulmuş: Büyükşehirleri ranta ezdirmeyeceğiz!
  TÜRSAB'a peş peşe icraları kim gönderiyor?
  Antalya Büyükşehir Belediyesi üç turistik alan için ihale düzenliyor
  Sahte hastalık davası açan iki İngiliz turiste 83 bin liralık ceza şoku
  TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve yönetimden Kurtulmuş'a ziyaret
  InterContinental Hotels Group, lüks otel operatörünü satın aldı
  Jolly Tur acentelerinde VR dönemi
  Vural Karasu'dan Azur Air açıklaması: Resmi belge elimize ulaştı
  Bu 5 tur operatörü Rusya'dan Türkiye'ye 2.8 milyon turist getirecek
  Ekonomi, finans, pazarlar... Feti Kuyucu sektörün sıcak gündemini yazdı
  Atınç Gür'ün cenazesi toprağa verildi
  Genç turizmci evinde ölü bulundu
  Putin yüzde 76 ile yeniden devlet başkanı: Her şey, hepimiz değişiriz!
  İspanya'nın yükselişi 2018'de de sürüyor, 2 ayda 10 milyon turist aldı
  TÜRSAB'ın eski yönetiminden bakanlığa dilekçe: Son iki yılımızı...
  Bu 15 ülkeden turist getiren acenteler % 20 daha fazla destek alacak
  Almanya pazarında 17 yılda ne değişti, hangi destinasyon ne kadar pay aldı?
  Rosaviatsiya başkanı imzaladı, Azur Air'in tüm kısıtlamaları kaldırıldı
  Ruslar her 9 yurt dışı seyahatinden birini Türkiye'ye yaptı
  Intourist Rusya'da devlerin arasına girdi, işte bu yılki Türkiye hedefi
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun