İstanbul'un simge oteli 10 milyon dolar yatırımla yenilendi

İstanbul'un simge oteli 10 milyon dolar yatırımla yenilendi
İstanbul'un simge otellerinde The Ritz Carlton, 10 milyon dolarlık bir yatırımla yenilendi.


The Ritz-Carlton, İstabul Satış ve Pazarlama Direktörü Özlem Öktem, otelin tüm oda süt ve balo salonlarının yenilendiğini belirtti. The Ritz Carlton'un iç dizaynının İstanbul'un tarihini ynsıtacak şekilde yeniden dizayn edildiğini ifade eden Öktem, otelin açıldığı günden bu yana 2 milyon misafir ağırladığını kaydetti.''TÜRKİYE'NİN TURİZM POTANSİYELİNE İNANIYORUZ''

850 çalışanı bulunan Ritz Carlton'ın Türkiye'nin turizm potansiyeline inanarak yatırımlarını sürdürdüğünü belirten Özlem Öktem, ''The Ritz-Carlton, İstanbul’un tasarımına şehirle ve İstanbul’un tarihiyle örtüşen, farklı renk katmanlarından feyz alınmış  altın, bakır materyaller, güneşin doğuşu ve batışı sırasındaki renkler can verdi. Oda Yatak başları tasarlanırken ise kobalt mavisi çini ve Osmanlı İmparatorluğu’nun görkemli kumaşları kadife ve ipekler kullanıldı.'' dedi.

Marriott otellerinin de daha önce iç dekorasyonunu yapan Portekizli mimar Patricia Pina, oda ve suitlerin iç tasarımını yaparken, Balo salonunun tasarımı ise mimar Hakan Yürüoğlu imzasını taşıyor.

 Oda ve suitlerde; sanatçı Süleyman Sait Tekcan’ın “At Nağme” serisi eserleri ve endüstri tasarımı sanatçısı Doç. Dr.  Gülname Turan’ın Anadolu çiniciliğinde kullanılan gökyüzü ve toprak rengini temsil eden panolar bulunuyor. Yeni tasarlanan oda ve suitlerde ayrıca III. Selim dönemi parasının büyültülerek yapıldığı, üzeri antik sırlı replikalar yer alıyor.Bu Haber 05.10.2017 - 15:35:39 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.