İngiltere'de bir ilk: Sahte hastalık davası açan iki kişiye hapis cezası verildi

İngiltere'de bir ilk: Sahte hastalık davası açan iki kişiye hapis cezası verildi
İngiltere'de tatilde sahte hastalık davalarına karşı alınan sert önlemler sonuçlarını vermeye başladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Tatilde hastalandığı gerekçesiyle Thomas Cook'a dava açan iki kişi, iddiaların sahte olduğu ortaya çıkınca hapis cezasına çarptırıldı. Daily Mail'de yer alan habere göre, 43 yaşındaki Paul Robert ve 53 yaşındaki Deborah Briton, sahte hastalık davalarına karşı başlatılan mücadelede hapis cezası alan ilk insnlar oldu. Söz konusu kişiler, mahkeme tarafından 15 ve 9 aylık hapis cezalarına çarptırıldı.DAVAYI KAZANSALARDI THOMAS COOK 48 BİN POUND ÖDEYECEKTİ

2015-2016 sezonunda yaptıkları Mayorka tatillerinin kusma ve ishal ile son bulduğunu iddia eden çift, Thomas Cook aleyhine 20 bin poundluk tazminat davası açmıştı. İki uyanık turistin davası lehlerine sonuçlansaydı, Thomas Cokk, 20 bin poundluk tazminata ek olarak 28 bin pound da avukat ve mahkeme masrafı ödemek zorunda kalacaktı.

HAKİM AUBREY: BU AÇIK BİR MESAJ

Liverpool'da görülen davanın mahkeme başkanı Judge David Aubrey, kararın sahta hastalık davası açanların tutuklanabileceğine dair açık bir mesaj olmasını umduğunu söyledi. Aubrey, ''Yurt dışında tatil yapanların açtığı mide hastalıkları davalarında patlama yaşandı. Sahte hastalık davası açanların, koşulları ne olursa olsun, kadın-erkek fark etmez, yargılanacaklarını ve hapis cezası alacaklarını bilmeleri gerekiyor.'' dedi.

''ADIM ATMAK ZORUNDAYDIK''

Thomas Cook sözcüsü ise, ''Tatilimizi ve müşterilerimizi korumak adına, sistemi aldatan azınlığa karşı adım attık.'' değerlendirmesini yaptı.


Bu Haber 16.10.2017 - 11:22:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.