İngiliz turizmcilerin 'kar marjı' endişesi: Her şey dahil 3-4 yıldızlı oteller...

İngiliz turizmcilerin 'kar marjı' endişesi: Her şey dahil 3-4 yıldızlı oteller...
İngiltere seyahat pazarında 2018 turizm sezonuna ilişkin pozitif bir beklenti hakim. Buna karşın, İngiliz tüketicinin gelir kaybı nedeniyle tatil alışkanlıklarında değişiklik olduğuna da dikkat çekilirken, İngiltere'de Thomas Cook ile easyJet arasındaki kapasite savaşının ise kar marjları üzerinde daha büyük bir baskı oluşturabilecğei uyarısı yapılıyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere seyahat endüstrisinde, önümüzdeki aylarda aile tatili segmentinde ciddi kar marjı daralması yaşanabileceği kaygısı yaşanıyor.

''KAR MARJLARINDA CİDDİ DARALMALAR YAŞANDI''

Travelweekly'e konuşan İngiliz Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Mark Tenzer, 2017 yılında acentelerin 37 milyar pound ciro yaptığını belirterek, ''Ancak sadece en üste bakamazsınız. Kar marjlarında ciddi bir daralma yaşandı.'' ifadelerini kullandı.2017 yılının tahmin ettiklerinden daha iyi geçtiğini altını çizen Tenzer, ancak seyahat endüstrisinde ciddi değişimler yaşanacağını ve sektörün buna adapte olması gerektiğini kaydetti.

Mark Tenzer, açıklamasının devamında şu noktaların altını çizdi:

''GÜVENLİ DESTİNASYONLARA OLAN TALEP FİYATLARI YÜKSELTTİ''

Sterlindeki değer kaybı tatil fiyatlarını yükseltirken, bir yandan da 'güvenli' destinasyonlara olan talep arttı. Bu, fiyatların daha da yükselmesini beraberinde getirdi. Ancak insanların tatili öncelikli ihtiyaç olarak görmelerinden dolayı, tatil talebindeki genel artış devam edecek.

İnsanların çoğunlukla 3-4 yıldızlı otellerde ve daha kısa süreli tatile yönelmeleri, gelir kaybının bir sonucu. Bu, önümüzdeki dönemde ne kadar insanın tatile çıkacağının da bir göstegesi.''

''ALT GELİR GRUBUNDA 3-4 YILDIZLI HER ŞEY DAHİL TALEBİ YAYGIN''

Deloitte'in İngiltere'deki partneri Alastair Pritchard ise, ''Görünüm pozitif. Tüm araştırmalar insanların tatile çıkacağını gösteriyor. Ancak tatilcilerin alışkanlıları değişiyor.'' dedi. Pritchard, ''2018 yılında bir hafta gecelemeli yurt dışı tatili planlayanların sayısı 4 puan artarken, 14 gece konaklamalı tatillere olan talep düşüşte. Alt gelir grubunda, 3-4 yıldızlı otellerde her şey dahil talebinin artmaya devam ettiğini görüyoruz.'' açıklamasında bulundu.

''İNSANLAR BÜTÇELERİNE GÖRE AYARLAMA YAPIYOR''

Ekonominin yavaşladığı, faizlerin yükeldiği ve Brexit endişlerinin kristalleştiği belirtilen haberde, ''Her şey dahil tatilin bu kadar talep görmesi sürpriz değil. Çünkü insanlar bütçesine göre ayarlama yapmak durumunda'' denildi.

THOMAS COOK İLE EASYJET ARASINDA KAPASİTE SAVAŞI

Öte taraftan, İngiltere'de easyJet ile Thomas Cook arasında başlayan kapasite attırma yarışının kar marjları üzerinde daha büyük bir baskıya neden olabilecğei uyarısı yapılıyor.
Bu Haber 06.01.2018 - 19:50:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.