İngiliz tur operatörü: Noel 'hindimizi' yerken Türkiye'yi konuşma zamanı

  29.12.2017 - 14:02:39  İngiliz Teletext Holidays'in başkanı Steve Endacott, Türkiye destinasyonunun İngiltere için 2018'de ne tip fırsatlar barındırdığına ilişkin önemli değerlendirme kaleme aldı.  TurizmGüncel - Dış Haberler

  Teletext Holidays Başkanı Steve Endacott, Türkiye'nin 2018 yılında İngiltere seyahat endüstrisi için ne tür fırsatlar barındırdığına ilişkin bir değerlendirme yazısı yazdı. Neol'de hindilerimizi yemek için masaya oturmuşken Türkiye'yi konuşmanın zamanı'' diyen Endoccat, 2018 yılının İngiltere için Türkiye'de kazanç sağlayabileceği tek yıl olabileceği yorumunu yaptı.  Steve Endacott'ın ''Why Turkey is not just for Christmas in 2018?'' (2018 için Türkiye (turkey) neden sadece Noel değildir?) başlıklı yazısında öne çıkan bölümler şöyle:

  ''TÜRKİYE'Yİ KONUŞMAMIZIN ZAMANI GELDİ''

  Noel yemeğimizdeki hindimizi (turkey) yemek için toplanmışken, bir destinasyon olarak Türkiye'nin İngiliz seyahat endüstrisinin 2018 başarısında nasıl bir rol oynayacağını da konuşmamız grekir.

  İSPANYA'DAKİ FİYAT SAVAŞLARI...

  İflas eden Monarch Airlines; İspanya güzergahındaki fiyat savaşları ve yüzde 30 oranında düşen gelirler konusunda adeta bir uyarı niteliği taşıyor.

  Herkesin bildiği üzere, terör ve siyasi gerilimler İspanya destinasyonundaki konsantrasyonu arttırdı. Devamında ise son dakikada oda bulmak zorlaştı, fiyatlar yükseldi.

  ''TARİHİMİZDE İLK DEFA TANIKLIK ETTİK''

  Neyse ki OTA'lar, esnek iş modelleri sayesinde, son dakikada koltuklarını doldurmak için savaşan uçak şirketlerinin boş koltuklarını dolddurmayı başardı. Bu şekilde tarihimizde ilk defa, bu kadar yüksek otel fiyatları ile son dakikada koltukların doldurulamayacağına ve fiyatların ne kadar felaket bir noktaya gerileyebileceğine tanıklık ettik.

  ''TÜRKİYE'DEKİ DARBE GİRİŞİMİ İSPANYA'YA BÜYÜK BİR ALAN AÇTI''

  2016'da Türkiye'de yaşanan darbe girişimi, sadece 2016'nın sonlarına doğru oluşan geç talebi öldürmekle kalmadı, 2017 yılında İspanya'ya büyük bir alan açılmasına neden oldu. 

  2017 yılı Türkiye için görece daha istikrarlı ve son dakika talebinin geri döndüğü bir yıl olsa da, bu ülkedeki ucuz otellere müşteri taşıyacak uçak koltuğu bulunamadı.  

  ''UÇAK ŞİRKETLERİ YENİDEN KAPASİTESİNİ TÜRKİYE'YE KAYDIRIYOR''

  2018 yılında ise İspanya'dan ağzı yanan bazı hava yolu şirketleri, kapasitesini tekrar Türkiye'ye kaydırıyor. Ironik bir şekilde TUI, Türkiye kapasitesini sadece 100 bin arttırırken, Thomas Cook'un kapasitesi ise 600 bine çıktı. Ryanair gibi büyük bir taşıyıcı bile kendini Türkiye alternatifinin dışında tuttu.

  ''THOMAS COOK EASYJET KONUSUNDA ENDİŞELİ''

  Diğer taraftan easyJet, Türkiye'deki potansiyeli bildiği için, Türkiye rotasında bir kısıtlamaya gitmedi. easyJet'in İngiltere'deki en büyük rakibi Thomas Cook ise, şirketin kapasitesini yüksek oranda arttırması karşısında endişeli.

  ''TÜRKİYE İLE İSPANYA ARASINDAKİ HD FARKI HİÇ BU KADAR YÜKSEK OLMADI''

  Türkiye, İngilizler için Avrupa dışındaki birkaç deniz, kum, güneş destinasyonundan biri. Üstelik pound, son bir yılda Türk Lirası karşısında yüzde 20 değer kazandı. Türkiye ile İspanya arasındaki her şey dahil fiyat avantajı, hiçbir zaman bu kadar yüksek olmamıştı.

  ''SADECE BİR YILIMIZ VAR''
   
  Türkiye'nin sunduğu bu fiyat avantajı, Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri için de geçerli ve Türkiye bu kaynak pazarlardaki kapasitesini de geri alacak. Bu nedenle 2018, İngiliz seyahat endüstrisinin Türkiye'de maksimum kazanç sağlayacağı tek yıl olabilir.


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 29.12.2017 - 14:02:39 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  ahmet bilen - 29.12.2017 20:07:10
  bu yaziyi dikkatle okudum guzel haber ulkemiz turizmi icin,2008 yilinda tanistik marmaris palace otelinde sunuda ekleyelim lutfen ingilterede batan on holidays firma ortaklarindandir kendisi,bizlere odeme yapilacagini ve kontrat yenileme sozu vermisti,oysa ne odeme alabildik nede yeni musteri,vasco turizmi sucladilar biz odeme yaptik diye,yani otele varmamis musterinin parasini odemisler yazik,kendisi eski thomas cook calisanidir,2014 yilinda battiklarinda ise ingiliz vergi dairesini sucladilar,geri odeme yapilmadigi icin yazik teletext holidays bu kisiye is vermis


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Ertuğrul Özkök: Çanakkale uydurulmuş bir isim, kentin adı Troya olmalı
  Dört turizm şirketinin 81 milyon liralık yatırım teşvik belgesi iptal edildi
  19 yeni otel daha yolda, 5 yıldızlı oteller hangi illere yapılacak?
  Antalya'daki gıda ve içecek fuarına 'alkollü içki' yasağı
  12 gündür haber alınamayan Bodrumlu turizmcinin cesedine ulaşıldı
  Mısır'a merkez bankası ve IMF kökenli ekonomist turizm bakanı
  Avusturya basını: Türkiye'de 5 yıldızlı otelde tatil 4 yıldız fiyatına
  2018'de Türkiye nasıl bir turizm performansı gösterecek? İşte 4 senaryo
  Bakan Kurtulmuş: Elimde olsa ruhsat vermem!
  TUI İngiltere'nin bir şehrinden daha Dalaman'a uçuş başlatıyor
  TÜRSAB seçimlerine katılım için son 9 gün
  Pegasus'un Trabzon kazası ile ilgili tüm gelişmeler: Ahbap-çavuş ilişkisi...
  Fadıl Akgündüz'ün Caprice Gold projesinde 700 mağdura tebligat gitti
  Numan Kurtulmuş Türkiye'nin 2018'deki turist hedefini açıkladı
  Bakan yineledi: Her şey dahil sisteminden çıkmamız lazım
  Mısır konusunda Rus operatörlerin kafası karışık, Anex beklemeye geçti
  Rusya'dan Türkiye'ye 905 bin kişiyi kapsayan turist yasağı
  Türkiye'den üç otel Conde Nast'ın 'Golden List 2018' listesinde
  Antalya-Konyaaltın'da ucube binalar yükseliyor
  Otelciye çağrı: Cebinizdeki akrebi çıkarın
  Türkiye de ABD'ye 'seyahat uyarısı' yaptı
  Elvan Güneş: Avusturya'da 2014 rakamlarına adım adım yaklaşıyoruz
  Alman hava yolu Lufthansa'dan tarihi rekor
  ABD ile yeni kriz: Türkiye'yi Sudan'la aynı kategoriye aldı
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun