G20'nin ilk konuğu geldi, 546 saray odası, 400 lüks araç kiraladı

  13.11.2015 - 10:03:12  Antalya düzenlenecek G20 zirvesinin ilk konuğu geldi. Suudi Arabistan Kralı Salman ve beraberindekiler için 546 tane saray odasının hazırlandığı, 400 tane de lüks araç kiralandığı belirtildi.
  15-16 Kssım tarihlerinde Belek'te düzenlenecek G-20 zirvesinin katılımcılarından ilki dün Antalya'ya geldi. Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud, Lara'da bulunan Mardan Palace Hotel'e yerleşti.

  Hürriyet'te yer alan habere göre, Suudi heyet için geceliği 800 Euro’dan başlayan ve 15 bin Euro’ya kadar çıkan 20 farklı konseptli 546 saray odası hazırlandı. Kraliyet ailesinin üst düzey mensupları için hazırlanan kral dairesi ve villaların geceliği ise 9 bin Euro’dan başlıyor. Kral ve yaklaşık 1000 kişilik heyeti için dünya mutfaklarından oluşan özel restoranlar ve 7 bin 500 metrekarelik SPA merkezi, ekstra hizmet verecek.

  400 LÜKS ARAÇ KİRALANDI

  Yaklaşık bir hafta önce Kral Salman ve Prens Telal’a ait özel eşya havalimanından da 16 kamyonla kalacakları otele nakledilmişti. Kral Salman ve koruma heyeti için ise zırhlı 65 Mercedes de getirtilmişti. Suudi Arabistan heyetinin kullanımı için ise 400 lüks araç kiralandı. Araçlar otelin içindeki park alanına sığmayınca otel çevresindeki yola park edildi

  LİDERLERE DENİZLİ BORNOZU

  Dünyanın en büyük ekonomisine sahip 19 ülkeden ve Avrupa Birliği Komisyonu’ndan oluşan G-20 zirvesine katılacak liderlerin otelde kullanabilecekleri bornoz ve havlular Denizli’de üretildi. Bornozlar, üstünde ülkelerinin bayrakları ve adları işlenerek liderlerin otellerine dağıtılmak üzere Antalya’ya getirildi. Havlu ve bornoz takımlarından birinin konaklama sırasında kullanılacağı, ötekinin de ülkelerine dönüşte armağan edileceği belirtildi.

  BÖLGE BARİYERLERLE ‘ARINDIRILDI’

  G-20 liderler zirvesi dolayısıyla Antalya Havalimanı'nda güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkartıldı. VIP ve A Kapısı'na girecek, güvenlik güçlerinin kullandıkları da dahil tüm araçların, eğitimli köpekler yardımıyla bomba aramasından geçirildikten sonra geçişlerine izin veriliyor. Heyetler Belek’e 27 kilometrelik karayoluyla ulaşacak. Çift şeritli yolun Belek’e giden bölümü konukların gelmeye başlamasıyla birlikte sadece heyetlerin geçişine ayrıldı. Yolun diğer kısmı ise sivil araçların gidiş ve gelişinde kullanılacak. Zirvede 12 bin polisin yanı sıra 11 bin personel görev alacak. Zirve için 28 otel kullanılacak.  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 13.11.2015 - 10:03:12 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Müslümanlar Aç Yatarken, Kral Abdul Bilmem Müttalip Para DAğıtıyor - 13.11.2015 14:39:59
  Müslümanlık Bu olmasa gerek ? Milyonlarca müslüman insan aç yatarken açlıktan ölürken sadece kral abdullmuttalıp 25 mılyon euro harcıyor 18 gun ıcın ? Antalya ıcın guzel ıyı bır sey ancak Dunya Icın Insanlık ıcın pekde ıyı bır sey degıl ? Sadece Lüks Araç Kiralama işine 5 milyon euro harcayan bir insan ne kadar kibirli ego lu olabılır kı ? 200 mılyon euro antalya katkısı sukurler olsun da bu parayı kım kazanıyor ? belekde esnaf dukkan kapattı kapattırıldı, kundu da desen bır ıs yok. sadece oteller ve ankara ıstanbul dan gelen luks arac kıralama ısını yapanlar bu ısı kaptı, 10 bıın kısı geldı dısardakı araç kiralamacılara etkısı yok kıralayan yok hadı eylemcı gelecek onlar arac kıralayacak denıldı onlar bıle dısardan arac kıralamıyor havalımanı ıcındekı fırmalardan kıralıyor. Belek bolgesınde cadde kenarları g20 afıslerı ıle kaplanmıs neden buralara Aspendos Belkıs Perge Sıde Expo 2016 afıslerı reklamları asılmamıs ? ulkemıze gelenlere antalya ıle ılgılı yerlerı neden tantamıyoruz yasak mı ? lıderlerın gececegı yollarda bu afısler olmalıydı bunda da basarılı olamadık ! keske lıderlerden uc bes tanesını expo 2016 alanına goturebılsek de agac dıktırsek sek sek...


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Avrupa Birliği, Türkiye fonlarında kesintiye gitme kararı aldı
  Matador Network, 10 film ve yazılarla Türkiye'yi tanıtacak
  Türkiye seyahat için ikinci en riskli ülkeler grubunda gösterildi
  Unicredit Bank: Türkiye'de dolar yıl sonunda 4.15 olacak
  Erdoğan imzaladı, 'Helal Akreditasyon Kurumu' resmen kuruldu
  THY gayrimenkul işine girdi
  Antalya'nın sorunları ''Kent Konferansları'nda konuşulacak
  İşte Türkiye'nin 2018 yılında acentelere vereceği toplam destek
  İstanbul'da Troya sergisi
  Ünlü tur operatörünün çalışanı 700 bin lirayı zimmetine geçirdi
  Jolly Tur'dan Antalya'da büyük buluşma
  THY ile Do&Co'nun ayrılma nedeni 'şerefiye' mi?
  Yunan halkı Türkiye hakkında ne düşünüyor?
  'Enflasyon inim inim inletiyor ama onların umurunda değil'
  70 yıllık efsane marka 'Ceylan Kız' icradan satılıyor
  Setur, BookinTurkey'i Seturbiz adıyla yeniledi
  Belediyeye ait otel arazisi ihaleye çıkarıldı
  İşte bu hafta Almanya'da en çok aranan Türk otelleri
  Almanlar 2017'de paket turlara ne kadar harcadı?
  Ertuğrul Günay Yassıada için Twitter'dan isyan etti ama...
  Türkiye turizminin 2018 yol haritası bu kongrede tartışılacak
  MSC 9 milyar dolar yatırımla 6 dev gemiyi daha filosuna katacak
  Bakanlık, Xanthos ve Letoon antik kentlerini ziyarete açmaya hazırlanıyor
  Four Seasons'ın kurucusundan Türkiye ve şirkete ilişkin açıklamalar
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun