Fercan Başkan: Şirket toplantıları, Anadolu’daki şehir otellerine kaydı

  3.08.2016 - 11:52:23  Radisson Blu Hotel Kayseri Genel Müdürü Fercan Başkan, son aylarda ülke gündemini meşgul eden olumsuz olaylar nedeniyle, şirket toplantılarının büyükşehirlerdeki oteller yerine Anadolu’daki şehir otellerinde yapılmaya başladığın ifade etti.  Büyük şehirlerde son aylarda yaşanan kaos ortamı ve darbe girişimi, şirket toplantılarını Anadolu’daki şehir otellerine kaydırdı. Geçen yıl ile kıyaslandığında, bu yılın ilk 7 aylık döneminde dolulukta yüzde 20 artış yaşadıklarını kaydeden Radisson Blu Hotel Kayseri Genel Müdürü Fercan Başkan, şunları söyledi:
   
  “Son aylarda ülke gündemini meşgul eden olumsuz olaylar nedeniyle, şirketlerin toplantıları, büyükşehirlerdeki oteller yerine; Anadolu’daki şehir otellerinde yapılmaya başladı. Firmalar, tesislerinin bulunduğu şehirlerde hem toplantılarını yapıyor, hem de toplantıya katılanlara işletmesini gezdirebiliyor. Özetle, otel olarak bu yıl, toplantı ve konaklama talebinde yoğun ilgi görüyoruz. Geçtiğimiz yıla oranla, doluluğumuzda yüzde 20 artış yaşamaktayız. Kayseri, toplantıların ve kongre turizminin, sayılı şehirlerinden birisi olmaya adaydır. Hem hava yolu ulaşımının sıklığı ve diğer ulaşım alternatifleri; hem sahip olduğu tarihi, kültürel, gastronomi değerleri; hem de ticari potansiyeliyle turizmdeki yükselişini sürdürecektir” diye konuştu.
   
  'İŞLETMELER KRİZ DÖNEMİNDE DAHA AGRESİF ÇALIŞIYOR'
  Ülkemizdeki işletmelerin kriz dönemlerinde daha agresif çalıştığını anlatan Fercan Başkan, konuşmasına şöyle devam etti:

  “İşletmelerimiz, krizler ile mücadele etmeye alışkın. Hatta kriz dönemlerinde, ‘krizi fırsata çevirelim’ düşüncesiyle daha agresif çalışıyor. Aynı zamanda kriz sırasında işletmeler, iş süreçlerini daha verimli hale getirmek için süreçlerini yeni baştan ele alıyor, personelinin yetkinliklerini arttırmak için kurum içi eğitimleri arttırıyor, çözüm ortaklarını ve müşterilerini daha fazla ziyaret ediyor, sunduğu ürün ve hizmeti daha geniş kitlelere tanıtabilmek için pazarlama çalışmalarını arttırıyor. Geçmişte bir bölgeye 2 kere yaptığı ziyareti, kriz sırasında ikiye katlayabiliyor” diye konuştu.
   
  Kriz dönemlerinde firmaların, kalifiye insan kaynağını kaybetmemesi gerektiğinin de altını çizen Fercan Başkan, “Birçok sektörlerde, kalifiye insan kaynağı sorunu her zaman vardır. Tam bu noktada, işletmelerin emek vererek yetiştirdiği kalifiye insan kaynağını, kriz var diye işten çıkartarak kaybetmesi, hata olabilecektir. Zira krizler, kalıcı değildir ve eninde sonunda geçer. Özetle, işletmelerin kalifiye insan kaynağını, elinde tutması önemlidir” dedi.  
   
  'KRİZ DÖNEMLERİNDE BİREBİR PAZARLAMA ÖNEM KAZANIYOR'
  Kriz dönemlerinde birebir pazarlamanın önem kazandığını belirten Fercan Başkan, şunları kaydetti:  

  “Firmalar kriz dönemlerinde, dijital pazarlama yerine, birebir pazarlama yapmayı tercih ediyor. Müşterilerine ve iş ortaklarına daha fazla dokunmak için, ziyaretlerini ve telefon görüşmelerini arttırıyor. Karşılıklı iletişim kurmaya, önem veriyor. Ekonominin iyi olduğu dönemlerde, hedeflediği pazarlarda dijital pazarlama yapmayı seçiyor. Bu dönemde turizmciler olarak, özellikle yurt dışındaki kontaklarımızla telefonla, maille daha fazla iletişim kurarak, son günlerde Türkiye hakkında oluşan olumsuz önyargıların kalkmasına katkı sağlamayız” şeklinde konuştu. 
   
  'KAYSERİ'YE GELECEK 100 DUBAİLİ DOKTOR TOPLANTIYI ATİNA'YA KAYDIRDI'
   
  Darbe girişimi nedeniyle, yurt dışı pazardan iptaller aldıklarını ifade eden Fercan Başkan, ''Dubai’den 100 kişilik bir doktor ekibinin bu yılki toplantısını, eylül ayında, Kayseri’de otelimizde yapacaktık. Ancak 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından, organizasyonu yapan Dubaili firma 16 Temmuz tarihinde otelimizi arayarak, otelimizde yapılacak olan toplantıyı iptal ettiklerini açıkladı. Toplantıyı, Atina’da yapacaklarını söyledi” diye konuştu.  
     Haberi Paylaşın :
  Bu haber 3.08.2016 - 11:52:23 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Merkez Bankası faiz arttırdı
  Kurumsal Acenteler Platformu United Airlines ile bir araya geldi
  Antalya'ya 22 günde 1 milyon 79 bin turist geldi
  İşte İstanbul ve Antalya otellerinin nisan ayı performansı
  Can Pulak Bodrum'un acil çözüm bekleyen sorunlarını yazdı
  İki ekonomistten iki farklı yorum: Dolar neden rekor üstüne rekor kırıyor?
  Tacettin Özden, 40 milyon euroya yaptığı yeni oteli anlattı
  Hilton'da bir dönem kapandı
  İngiltere'de 3 milyon turist son ana kadar bekleyecek
  Turizm sektöründe bugün neler oldu? 30 saniyede Günün Özeti
  'İzmir'in dağlarında çiçekler açar, otellerin plajında develer yüzer'
  KKTC'deki casinolar üzerinden yurt dışına para mı çıkarılıyor?
  Numan Kurtulmuş nereden aday oldu?
  Turizm sektörünün en büyük kredi tedarikçisi Denizbank satıldı
  TUI Rusya'dan Türkiye hamlesi: O ürünlerin oranını %60'a çıkaracak
  Cem Polatoğlu Baracuda Tours'u yabancı şirkete sattı
  TÜRSAB'dan Halil Erol açıklaması: Yönetimi kötülemek amacıyla...
  VİDEO: Uçan otel müdüründen bu kez 19 Mayıs filmi: Duvarları yıkın!
  Taksiciler UBER aracına ve yolculara saldırdı
  Turizm sektöründe bugün neler oldu? 30 saniyede Günün Özeti
  Doluluk oranı % 85'i geçti, otellerden elde ettiği kira geliri % 90 arttı
  Fadıl Akgündüz mağdurlarından Adalet Bakanlığına uyarı
  Hükümet kamuya ait sosyal tesisleri satmaya hazırlanıyor
  Mahkemeden Onur Air ile ilgili önemli karar
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun