Ertuğrul Günay'dan Alaçatı çıkışı

Ertuğrul Günay'dan Alaçatı çıkışı
Eski Kültür ve Turizm Bakanı ve İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Alaçatı'da yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.


Büyükşehir Yasası ile belediye kapatılınca, Alaçatı’daki tesislerin devredildiği Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 'boşaltın' tebligatı göndermesine, eski Kültür ve Turizm Bakanı, İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay’dan tepki geldi. Günay, "Alaçatı’dan elinizi çekin" dedi.

Hürriyet'ten Banu Şen'in haberine göre Günay, benzer durumun iktidar partisine ait belediyelerde yaşanmadığına dikkat çekerek  uygulamanın açık bir eşitsizlik ve partizanlık örneği olduğunu ifade etti. İzmir Valiliği’nden kapanan Alaçatı belediyesinin mallarıyla ilgili hafta başında bilgi alacağını belirten Günay, Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurup, konuyu yargıya taşıyacağını söyledi. Günay şöyle konuştu: 

"Alaçatı, turizmi halkın günlük yaşamıyla bütünleştiren, Ayvalık, Bodrum, Kaş, Side gibi sayılı başarılı örneklerden biridir. Şimdi, Alaçatı Belediyesine ait mülklerin Çeşme Belediyesi yerine Diyanet, Milli Eğitim gibi başka kamu kurumlarına devri, korkarım ki bu başarılı işleyişi bozacak bir uygulamadır. İbadet kurumlarının Diyanet’e devrine elbette kimse karşı çıkmaz. Ama bunun dışındaki işyerlerinin eskiden olduğu gibi  Belediyesine ait olması gerekir."

"TAKİPÇİSİYİM"

"Esasen, örneğin Antalya gibi iktidar belediyelerinde bu tür başka kurumlara devir işlemleri görülmezken, İzmir’de Özel İdare ve kapanan belediye mülklerinin başka kurumlara devredilmesi, açık bir eşitsizlik örneğidir. Önümüzdeki günlerde konuyu yakından inceleyeceğim; yerel yönetimin haklı tepkisini destekliyorum. Bu haksız işlemin iptali için gerekirse yargıya başvuracağım."


Bu Haber 09.03.2015 - 09:39:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • turizmci - 09.03.2015 - 12:59

    Sn Gunay , bakanlık yaptıgı donemde neden takipcisi olmadı acaba ? kıyılar yagmalanırken , yandaslara , rantcılara peşkes cekilirken nerdeydi acaba sayın bakan

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.