Benzer Haberler:
  Alman tur operatörleri 2019 programlarını satışa açtı
  Kayseri ve Kapadokya birlikte tanıtılacak, ilk hedef pazar Ukrayna
  'TÜRSAB eski başkanının yaptığı girişim içinden çıkılmaz bir hal aldı'
  'Yakıt desteği olmamasına rağmen Rusya'da uçaklar yüzde 100 doluyor'
  Osman Ayık: Rusya pazarında daha fazla pay alabiliriz
  Jolly Tur'dan tatilseverler için yeni kampanya: Geçken Rezervasyon
  Türk otelciler 2019'da Almanya'da ne kadar fiyat artırmayı planlıyor?
  TÜROB'dan seçim açıklaması: Yapısal reformlar hızlandırılmalı
  Turizm yöreleri yerli turiste bu sefer 'gelin' değil 'gidin' dedi
  Turizmciler, rekor ziyaretçi hedefiyle Moskova'daki festivale hazırlanıyor

  Erken rezervasyon kampanyası başladı, işte bu yılki hedef

  7.12.2017 - 16:32:15  10. Erken Rezervasyon Kampanyası İzmir’de düzenlenen Travel Turkey Fuarı’nda yapılan lansmanla start aldı.  TurizmGüncel - İzmir

  2018 erken rezervasyon kampanyası Travel Turkey İzmir Fuarı’nda düzenlenen toplantıyla resmen başladı. Toplantıya, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, TÜROB Başkanı Timur Bayındır, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve THY Yurt İçi Satış Başkanı Halil İbrahim Polat katıldı.  BAŞARAN ULUSOY: FOÇA'YA YERLEŞECEĞİM

  Travel Turkey İzmir Fuarı'nı 11 yıl önce başlattıklarını ve bir yıl sonra da erken rezervasyon kampanyasını düzenlemeye başladıklarını belirten TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, ''Travel Turkey İzmir’in hakkıydı. İzmir ve sektör bunu benimsedi.” dedi.

  Geçen yıl 8.3 milyon kişinin yurt dışına gittiğini ifade eden Ulusoy, şunları söyledi; “Yunanistan’a 2 milyon insan gitti. Bizim ürünlerimiz kıyılar, Yunanistan’ınki ise adalar. Turizmin 12 aya yayılması lazım. Erken rezervasyon Aralık ayında başlıyor. Erken rezervasyonlarda yüzde 45’e varan indirimler sağlanıyor. Turizm sektöründe ayrıca sigortalı seyahat dönemi de başladı. Güvenle birlikte müşteri sayısı da arttı.

  TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, konuşmasının sonunda; “gelecek sene erken rezervasyon kampanyasına sade bir vatandaş olarak katılacağım. Foça'da yerimi aldım, orada yaşayacağım” dedi.

  HALİL İBRAHİM POLAT: UÇAK BİLETİ BİRKAÇ AY SONRA AYNI FİYATA SATILMAMALI

  Başaran Ulusoy’un ardından söz alan Türk Hava Yolları Yurt İçi Satış Başkanı Halil İbrahim Polat; “erken rezervasyon kampanyasına katkıda bulunduklarını ve erken rezervasyon kampanyasının seyahati arttıran bir faktör olduğunu düşündüklerini” belirterek konuşmasına başladı. Erken rezervasyon kampanyasının bugüne kadar hep münferit yolcularla ilerlediğine dikkat çeken Polat; bunun MICE ve diğer turizm alanlarında da geliştirilebileceğini belirtti. Polat konuşmasının sonunda erken rezervasyon dönemindeki uçak biletlerinin, birkaç ay sonra aynı fiyatlarla satışa sunulmaması gerektiğinin altını çizdi.

  TİMUR BAYINDIR: TÜRKİYE'DE ERKEN REZERVASYON KONUSUNDA ZORLUKLAR VAR

  TÜROB Başkanı Timur Bayındır ise konuşmasına erken rezervasyon kampanyasının önemine dikkat çekerek başladı.

  Bayındır konuya ilişkin şunları söyledi: “Erken rezervasyon lazım mı?” diye düşündüğümüzde muhakkak gerekli olduğunu görüyoruz. Erken rezervasyon, bütçemize göre tatil imkanı sunuyor. Ama Türkiye’de bazı zorluklar var da maalesef. Kişi tatilini ne kadar önceden planlarsa planlasın; iş yerindeki nedenlerden dolayı o tarihte o tatile gidemeyebiliyor.”

  Erken rezervasyonun otelciler açısından da gerekli olduğuna dikkat çeken Bayındır: “bizim insanımızın ülke içinde seyahat etmesi lazım. İnsan kendi ülkesi içinde de turist olabilir. Kaynayan bir kazanın ortasındayız. Böyle bir durumdayken, krizlerde bizi ancak kendi halkımız destekliyor” dedi.

  Timur Bayındır, yerli turistin otelciler için önemini bir örnekle açıkladı. Club Med’i örnek gösteren Bayındır; “Club Med Türkiye’de ilk açıldığında kesinlikle Türk müşteri almazdı. O ara Yunanistan uçaklarıyla Türkiye’nin uçakları sürekli it dalaşına giriyordu ve yaşanan gerginliklerde otel boş kalıyordu. Sonra baktılar olmadı, Club Med’i Türk müşterilere de açtılar. Aynı şekilde, bizim de otelciler olarak Türk müşterilere ihtiyacımız var” dedi.

  OSMAN AYIK: 10 MİLYON VATANDAŞIMIZ OTELLERDE TATİL YAPMALI

  TÜROFED Başkanı Osman Ayık ise son 10 yıldır iç pazarı geliştirmek için önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek konuşmasına başladı. 

  Osman Ayık konuşmasının devamında “erken rezervasyon” un önemine ve bu alandaki hedeflere şu sözlerle dikkat çekti:

  “Erken satın almanın ne kadar avantajlı olduğunu misafirlere anlatmamız lazım. Uluslararası alanda biz, büyük turizm ülkeleri ile rekabet ediyoruz. Bugün İspanya’da iç pazarın ağırlığı yüzde 25 - 29 arasında değişiyor. Bizim de hedeflerimizi bu şekilde belirlememiz lazım. 10 milyon vatandaşımızı tesislerimizde tatil yapar hale getirmemiz gerekiyor. Erken rezervasyonla sadece kıyı tatili satın alınmıyor. Bu ülkenin insanlarına sunacağı o kadar çok şey var ki… Bizim artık alt markalar yaratmamız lazım. İzmir, neden bir Barselona olmasın?”

  NUMAN KURTULMUŞ: BİZİM GÖREVİMİZ TURİZMCİNİN ÖNÜNÜ AÇMAK

  Erken Rezervasyon Kampanyası lansmanı kapsamında son olarak Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş konuşma yaptı.

  Türkiye’nin her alanda atılımlar gerçekleştirdiğini belirten Kurtulmuş; “turizm sektörünün de bu atılımı yapan sektörlerin önünde olması lazım” dedi.

  Her Türk vatandaşının senede en az bir kez seyahate çıktığını ifade eden Kurtulmuş; “Türkiye vatandaşlarının ülke içinde dolaşma koşullarının geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

  Türk halkının turizme giderek daha yatkın bir hale geldiğini vurgulayan Kurtulmuş; “erken rezervasyon da bu açıdan son derece önemli. Erken rezervasyon lansmanının çok iyi yapılması lazım. Bu, sektörün vazifesidir. Sektör, erken rezervasyon kampanyasını güçlü bir şekilde duyurmak durumunda” dedi.

  ''ERKEN REZERVASYON BU YIL 5 MİLYONA ULAŞIR''

  Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Üniversiteler, meslek kuruluşları, birliklerin, odaların... Herkesin turizmde yapabileceği işler var. Bizim devlet olarak yapacağımız katkı önünüzü açmak, imkanlarınızı arttırmaktır. Örneğin, otellerin tahsislerinin yeniden 49 yıla çıkarılması, yabancı ortak alma hatta satın alma olanağının getirilmesi... Hava yolu şirketlerine 9 bin dolara kadar destek veriyoruz. Kruvaziyer için destek yakında hayata geçecek. Biz bunları yapabiliriz ama gerisi sizin işiniz.”

  Günümüzdeki fırsat ve imkanların 10 – 20 sene öncesine göre kıyaslanamayacak kadar geliştiğini belirten Kurtulmuş; “dünyada en çok destinasyona uçan hava yolu THY. Havalimanlarımızın sayısı arttı. Havalimanlarımız vızır vızır işliyor. Ordu - Giresun Havalimanını yaparken; “Buraya uçak mı iner?” deniyordu ama şimdi Türkiye’de en çok uçuş yapılan 5. havalimanı oldu” dedi.

  Bakan Kurtulmuş konuşmasının sonunda, “geçtiğimiz yıl 4.5 milyon olan erken rezervasyon satışlarının bu yıl 5 milyon seviyesine ulaşacağına inandıklarını” söyledi.


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 7.12.2017 - 16:32:15 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Almanya seyahat pazarı temmuz ayında da büyümeye devam etti
  Türk Hava Yolları'nın 'Uğur Cebeci' hassasiyeti: Titizlikle...
  Rusya'daki tur operatörü sayısı beş yılda dörtte bire düştü
  Moody's Türkiye'nin kredi notunu düşürdü
  'Rusya'da Türkiye turları iptal ediliyor' haberlerinin arkasında ne var?
  Alman turizminin başındaki isimden Türkiye açıklaması: Hiçbir gerekçe yok
  İngiliz turist İspanya tatilinden şikayetçi: Çok fazla İspanyol vardı!
  Intravel, 20 Temmuz'da operasyonu durdurdu, 15 Ağustos'ta iflas etti
  Katar'dan geleceği belirtilen 15 milyar dolar, nerelere yatırılacak?
  Trump: Türkiye ile ilişkileri azaltacağız!
  Rusya'da ağustos ayı Türkiye rezervasyonları neden düştü?
  'Oteller, işletme kasasına veya devletin varlığına giren parayı çöpe atıyor'
  Alman tur operatörleri 2019 programlarını satışa açtı
  ABD'den Türk Hava Yolları'na tehdit!
  Rusya'da Türkiye paket turları sonbaharda ne kadar olacak?
  'Duayen turizmci'den 'bu adaları kumar adası yapalım' teklifi
  Rusya resmi pasaportlara ve iş adamlarına vizeyi kaldırıyor
  Ne Calista Tur'a ne otellere ulaşılabiliyor, yüzlerce tatilci mağdur
  Alman turizm portalı böyle yazdı: Türk otelcinin başına talih kuşu kondu
  Calista Tur mağdurlarına ilişkin TÜRSAB'dan açıklama: Yasa yetersiz
  THY, İstanbul-Birmingham seferlerini iki katına çıkarıyor
  Bursa'da tur otobüsü kazası: Bir ölü, 3'ü ağır 38 yaralı var
  AKTOB'dan Antalyaspor için destek kampanyası
  Antalya-Kepez'de bulunan tesisler 10 yıllığına kiraya verilecek
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 yılında Türkiye'ye gelen turist profilini nasıl buluyorsunuz?

  Geçtiğimiz yıllarla aynı
  Alt gelir grubunun ağırlığı artıyor
  Daha varlıklı turistler geliyor
  Ücretsiz Abone Olun