EasyJet, Air Berlin'le ilgili o haberleri doğruladı

EasyJet, Air Berlin'le ilgili o haberleri doğruladı
İrlanda merkezli bütçeli hava yolu şirketi easyJet, basında çıkan Air Berlin haberlerini doğruladı. Air Berlin'in Tegel operasyonlarını devralan şirket, bu havalimanındaki varlığını güçlendiriyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

EasyJet, iflas ettikten sonra büyük çoğunluğu Lufthansa tarafından satın alınan Air Berlin'in Tegel Havalimanı oprasyonlarının bir bölümünü devraldığını doğruladı. Buna göre şirket, söz konusu operasynlar için Tegel Havalimanı'nda 25 adet uçak konuşlandıracak.AİR BERLİN UÇAKLARINI KİRALAMA HAKKI

Anlaşmanın, easyJet'in Air Berlin'e ait uçakları kiralamasını da içerdiği belirtilen açıkalamda, anlaşmanın Air Berlin'e ait slotların devralınması ve eski Air Berlin çalışanlarının istihdam dilmesini de kapsadığı kaydedildi.

''TEGEL'DE DAHA BÜYÜK BİR VARLIK İNŞA EDECEĞİZ''

EasyJet CEO'su Johan Lundgren, ''Zaten uzun süredir operasyon yaptığımız Tegel Havalimanı'nda daha büyük bir varlık inşa ederek müşterilere daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlar suncağımız için mutlyuz.'' dedi.

KISA MESAFE UÇUŞ AĞINI GENİŞLETİYOR

Tegel anlaşmasının easyJey'in Avrupa'nın önde gelen havalimanlarında varlığını güçlendirme strateji ile uyumlu olduğunu kaydeden Lundgren, anlaşmayla birlikte easyJet'in Almanya ve Avrupa kısa medafe uçuş ağının büyüytceğine dikkat çekti.Bu Haber 19.12.2017 - 10:30:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.