Benzer Haberler:
  Turizmciler anlatıyor: 2018'i yarılarken sektörde son durum ne?
  Çin'de tanıtım için 'Dubai modeli' önerisi
  Thomas Cook o turistler için Türkiye'den 63 oteli programına aldı
  Turizmciler, rekor ziyaretçi hedefiyle Moskova'daki festivale hazırlanıyor
  2018'in en ucuz 'her şey dahil' destinasyonları belli oldu
  Alltours, 'Mısır, Türkiye, Tunus' dedi, İspanya'dan söz etmedi
  Corendon Almanya pazarından Türkiye'ye 20 bin ek koltuk planladı
  Türkiye'ye çalışan Rus tur operatörü tüm operasyonlarını durdurdu
  İngiliz hükümeti Türkiye için turistlere 'terör' uyarısı mı yaptı?
  Türkiye Rusya'da ikinci aşamaya geçti: Fiyatlarda yüzde 10-20 artış var

  Detur ve Sunweb Danimarka'dan ne kadar ziyaretçi artışı bekliyor?

  2.03.2018 - 11:53:48  Danimarka'nın Herning şehrinde düzenlenen ‘Ferie For Alle' fuarına katılan ALTAV Yönetim Kurulu Şükrü Cimrin, pazarın durumu ve bu pazarda etkili iki tur operatörü Detur ve Sunweb'in beklentilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu  Danimarka'nın Herning şehrinde uluslararası seyahat fuarı olan ‘Ferie For Alle’ yapıldı. Fuarda Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) temsil etti. ALTAV olarak Danimarka’nın en önemli seyahat fuarı olan ‘Ferie For Alle’ye Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığımız standı altında katıldıklarını söyleyen ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, “Sadece Danimarka’nın değil tüm İskandinav Bölgesi’nin en büyük turizm tüketici fuarı olan Ferie For Alle’yi 3 gün boyunca yaklaşık 65 bin kişi ziyaret etti. Bakanlık standımızda Alanya’nın yanında Didim ve Bodrum katılımcı olarak kendi bölgelerini tanıttılar. ALTAV olarak fuara geniş bir malzeme desteği sağladık. Ayrıca ziyaretçilere Alanya Ultra Maratonu gibi yeni organizasyonları ve teleferik gibi yeni turistik cazibe merkezlerini anlattık. Alanya Ultra Maraton yarışması tanıtıcı broşürleri, Alanya haritaları, Alanya outdoor yürüyüş parkurları haritaları gezgin Danimarkalılar arasında büyük ilgi uyandırdı” dedi.  “AİLELER, AKTİVİTESİ OLAN TESİSİ SEÇİYOR”

  Fuar sırasında Alanya’ya Danimarkalı turist getiren tur operatörlerinin stantlarını ziyaret edip kendileriyle görüş alışverişinde bulunarak Türkiye ve Alanya planlamaları konusunda bilgi aldıklarını söyleyen Cimrin, “Primo, Suncharter ve Arhus Charter grubunun yöneticisi Henrik Sondergaard ile yaptığımız görüşmede bu yıl geçen yıla göre Antalya Havalimanı’na bir ek uçak koyduklarını ve yüksek sezon için ikinci bir ek seferi de değerlendirdiklerini belirtti. Aynı grup bünyesindeki Suncharter’ın yöneticisi Carsten Terp Hansen de artışı teyit etti ve tatil kararlarında tesislerin sahip oldukları aktivitelerin daha da etkili olmaya başladığını ve ailelerin buna çok dikkat ettiğini bildirdi.

  “YOLCULARIN YÜZDE 35’İ GZP’YE İNECEK”

  Detur Danimarka Genel Müdürü Aytaç Yılmaz ile yaptığımız görüşmede Detur olarak sezonu mayıs başı olarak öne aldıklarını ve ekim sonuna kadar devam edeceğini belirterek 2017’ye göre yüzde 40’lık bir artış planlaması yaptıklarını ve bunu gerçekleştirmeye odaklandıklarını bildirdi. Antalya Bölgesi’ne getirecekleri Danimarkalı turistlerin yüzde 35’inin Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na inecek olması bizleri ayrıca sevindirdi.

  “SATIŞLAR GEÇEN YILA ORANLA ARTTI”

  Thomas Cook - Spies yöneticileri ile yapmış olduğumuz görüşmede Ürün Müdürü Carlos Cebrian, Türkiye satışlarının geçen yıla göre yüzde 30-40 daha iyi gittiğini ve buna bağlı olarak geçen yıla göre artış planladıklarını söyleyerek GZP’ye olan uçuşlarını daha da artırmak istediklerini ifade etti.  “SUNWEB’İN GÖZDESİ ALANYA”

  Sunweb Danimarka Yöneticisi Deniz Jensen ile yaptığımız görüşmede 2017 planlamalarına göre 2018 için yüzde 50 artış öngördüklerini ve satışların çok iyi gitmesine bağlı olarak 2 ek sefer koyduklarını, toplam Türkiye kapasitelerinin yüzde 70’inin Alanya olduğunu öğrendik. Sunweb mart sonu itibariyle seferlerine başlayacak ve ekim sonuna kadar yaz operasyonuna devam edecek. Mixx Travel Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Seçilmiş ile yaptığımız toplantıda edindiğimiz bilgilere göre Mixx Travel da 2018 için artış planlıyor ve toplam kapasitesinin yüzde 95’i Alanya olacağının bilgisini verdi.

  “BASIN AĞIRLAMALARIYLA İLGİLİ GÖRÜŞME YAPILDI”

  Tur operatörlerinin yanında, Türkiye standını ziyaret eden Danimarka Büyükelçimiz Sayın Uğur Kenan İpek ile görüşme fırsatı yakaladık ve Büyükelçimize Alanya koza ipeğinden yapılan çiçeklerin bulunduğu panomuzu hediye ettik. Ayrıca, bu çok önemli fuarı yerinde incelemek ve temaslarda bulunmak üzere Danimarka’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Onur Gözet ile de yaptığımız toplantılarda Alanya Bölgesi ve Bakanlığımız işbirliğinde yaptığımız çalışmaları değerlendirerek ilerisi için yapılabilecekler konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Türk Hava Yolları (THY) Kopenhag Müdürümüz Sayın Serkan Binyar ile yaptığımız görüşmede, ileriye dönük Danimarka’dan yapacağımız basın ağırlamalarında ulaşımla ilgili destek talebimizi ilettik ve THY’nin Alanya ve Antalya’ya olan uçuşlarındaki planlamaları konusunda bilgi aldık.

  “ORTALAMA ARTIŞ YÜZDE 30”

  Yapmış olduğumuz görüşmeler ve elde ettiğimiz planlama rakamlarına baktığımızda 2018 itibariyle düşüşün durmuş olduğunu ve tekrar yukarı hareketin başlamış olduğunu söyleyebiliriz. 2018 yılı için ortalama yüzde 30’luk bir artış planlanmış görünüyor. Sezon içinde ihtiyaç halinde ek uçaklar bulunabilirse bu rakam daha da olumluya gidebilir.

  “İSPANYA’DA FİYATLAR YÜKSEK”

  Türkiye tatil satışlarına baktığımızda tüm operatörler ağız birliği yapmışcasına satışların geçen yılın aynı dönemine göre çok daha iyi olduğunu belirttiler. Türkiye satışlarının yeniden hareketlenmesini Türkiye ile ilgili endişelerin zaman içinde azalmasına bağlıyorlar. Ayrıca İspanya’nın yeni tesis yapmaması ve olağanüstü fiyat artışlarından taviz vermemesi de tur operatörlerinin, fiyatları hala çok cazip olan Türkiye’yi tercih etmesine sebep oluyor.

  “2014-2015 RAKAMLARINA ULAŞMAK BİRKAÇ YIL SÜRER”

  Gittiği şehri yaşamayı, farklı restoranlarda yemek yemeyi seven Danimarkalı turistler sadece otel işletmecileri için değil diğer turizm işletmeleri için de önemli bir misafir profili oluşturuyor. Olumsuz gelişmelerden diğer Kuzey Avrupa ülkeleri olan İsveç, Norveç ve Finlandiya’ya göre daha az etkilendiğini gözlemlediğimiz Danimarka’da, özlediğimiz 2014-2015 rakamlarına ulaşmamız birkaç yılı bulacaktır.

  “GZP MİSAFİR MEMNUNİYETİNİ ARTIRIYOR”

  Alanya için bir diğer sevindirici konu da tur operatörlerinin GZP’ye olan ilgilerinin gün geçtikçe artması ve planlamalarında buna öncelik vermeleri. Havalimanımıza uçmayı planlayan ve çalışmalarını bu yönde yoğunlaştıran operatörler GZP'ye inen Alanya misafirlerinde memnuniyet oranının daha yüksek olduğunu ifade ediyorlar” dedi.


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 2.03.2018 - 11:53:48 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Avrupa'daki kaynak pazarlarda Türkiye hangi ülkede kaçıncı sırada?
  Yunanistan Thomas Cook'un yüzünü güldürüyor, 2018 hedefi 3 milyon turist
  Turizm sektöründe bugün neler oldu? 30 saniyede Günün Özeti
  Analiz: Yükselen dolar, Türkiye'nin turizm gelirlerini nasıl etkiliyor?
  Muharrem İnce: İhracat teşviklerini turizmciye de kullandıracağız
  Belediyeden kat karşılığı otel ve iş yeri yapımı ihalesi
  Katar Hava Yolları'ndan IATI'ye ödül
  'İç savaş' mesajıyla gündeme gelen turizmci: Paylaşım bana ait değil
  Turizmciler anlatıyor: 2018'i yarılarken sektörde son durum ne?
  Lufthansa şimdi de Norwegian Air'e göz dikti
  İngiltere'den Tunus turizmini rahatlatan karar
  Dijital dünyanın iki devi Marmaris'te
  Ferit Şahenk şimdi de otelini mi satıyor?
  SİT derecesi 1'den 3'e düşürülen MİT kampına otel mi yapılacak?
  İspanya 5 ayda 5 ülkeden 15 milyon turist aldı
  Can Pulak yazdı: Muğla ile ilgili gerçekleri bilelim
  İspanya'da bir bölge 'sarhoş turizmi'ne savaş açtı, kısıtlama gliyor
  Turizm sektöründe bugün neler oldu? 30 saniyede Günün Özeti
  Beş otelin yatırım teşvik belgesi iptal edildi
  Konaklama sektörü 160 milyon liralık teşvik aldı, bin 900 yeni yatak geliyor
  Mayıstaki işe alımlarda en büyük artış turizm sektöründe yaşandı
  Adalar'daki faytonlar için düzenleme gündemde
  Bu da oldu: Turizmciden 'ben iç savaş istiyorum' mesajı
  Almanya'da acente satışları 2015 seviyesine ulaştı ama...
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun