Çavuşoğlu Almanya'ya 'yeni bir başlangıç yapalım' dedi

Çavuşoğlu Almanya'ya 'yeni bir başlangıç yapalım' dedi
Almanya'yı ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel'in davetiyle bu ülkeye bir ziyaret gerçekleştirdi. Alman medyasına konuşan Çavuoğlu 'yeni bir başlangıç yapalım' mesajı verdi.


TurizmGüncel - Dış haberler

Almanya'nın Türkiye'nin yaşadığı 'darbe travmasını' anlamadığını belirten Çavuşoğlu, iki ülke arasında yeni bir başlangıç yapılmasına ihtiyaç olduğunu ifade etti.Deutsche Welle'de konuya ilişkin olarak yayınlanan haberde, ''Sivil topluma büyük baskı yapıp sindirdikten ve bu nedenle iki ülke arasındaki ilişkiler tepe taklak gittikten sonra Türk Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Almanya ile yeni bir başlangıç yapmak istediklerini ifade etti.'' yorumuna yer verildi.

Gazetenin haberinde Çavuşoğlu'nun ''Her iki ülke de megafon siyasetini bırakmalı ve iki eşit partner olarak birbirine karşı empati kurmalı'' ifadelerine yer verildi.

Çavuşoğlu demecinde, ''Almanya Türkiye'de yaşanan darbe girişimi sürecinin getirdiği travmayı tam olaak anlamadı. Anadolu ülkesi Türkiye, yüzyüze kaldığı durumu Almanya'nın daha iyi anlamasını bekliyor.'' ifadelerini kullandı.

2015'E GÖRE ALMANYA'DA YÜZDE 30 KAYIP VAR

2015 yılının ilk 11 ayında Almanya'dan 5 milyon 404 bin ziyaretçi alan Türkiye, 2016 yılının aynı döneminde 3.7 milyon Alman vatandaşını misafir edebildi. 2017 yılının llk 11 ayında ise 3.4 milyon Alman vatandaının ziyaret ettiği Türkiye bu pazarda, 2016 yılına kıyasla yüzde 8, 2015 yılına kıyasla ise yüzde 30 ekside gidiyor.Bu Haber 06.01.2018 - 09:54:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ALMANYA BEKLENİYORSUNUZ - 08.01.2018 - 12:40

    ALMAN TURİSTLERİ MUM İLE ARAR OLDUK, HER NE KADAR 2017 YILI RUSLARDA ARTIŞ OLSADA KALİTE VE GELİR GİRDİ ANLAMINDA DÜŞÜŞLER YAŞANMAYA DEVAM ETTİ. ALMAN TURİSTLERİ BEKİYORUZ. SAYIN BAKANIM SIRA İNGİLTERE DE LÜTFEN İNGİLTEREYE DE GİDİN VE SICAK TEMASLAR KURUN ESKİ BÜYÜLELÇİMİZ RİCARD MOOR UN DA OLDUĞU BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİN. İNGİLİZLERİ ANTALYA YA MARMARİSE BODRUMA BEKLİYORUZ. HAYDİ CUMHURBAŞKANIM SİZDE İNGİLEREYE ALMANYA YA GÜL DALI UZATIN... TERÖR VE TERÖRİT UNSURLARI AYRI TUTUN AYRI POLİTİKA YÜRÜTÜN. BİZE TURİST LAZIM... ALMANYA DA YAŞAYAN YERLİ TÜRK VATANDAŞLARIDA BU SENE İNŞALLAH KENDİ ARAÇLARI İLE GELMEZLERDE ÜLKEMİZDEN ARAÇ KİRALAMA İHTİYAÇLARINI GİDERİRLER. ANTALYA YA GELECEK OLANLAR AKKDER VE ATSO ÜYESİ RENT A CAR FİRMALARINI TERCİH ETMEYE DİKKAT ETSİN.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.