Bolu Belediyesi'nden içki yasağı

Bolu Belediyesi'nden içki yasağı
Bolu Belediye Başkanlığı kendi kiracısı olan belediye büfelerinde tekel ürünlerinin satışını yasakladı. Alınan karar gereği sahibi Bolu Belediyesi olan büfelerde artık içki satışı yapılamayacak.


Önceki hafta alınan karar doğrultusunda il genelinde bulunan belediye büfelerinde alkollü içecek satışının yasaklandığı bildirildi. Bolu Olay Gazetesi'nin haberine göre, kiracılara resmi yazı ile tebliğ edilen yasaklama kararı bugün itibarıyla uygulamaya konuldu.

Belediye büfelerinde kiracı olan müstecirlere geçtiğimiz hafta tebliğ edilen ve 5 Ekim tarihine kadar büfe içerisinde bulunan alkollü maddelerin kaldırılması istenen yazı gereği dün mesai bitimi ile birlikte tüm büfeler içki satışını bırakmak zorunda kaldı. Ellerinde içki stoku bulunan büfe sahipleri zararına satışlar yaparak ve stoklarındaki alkollü içecekleri toptancılarına iade ederek raflarını boşalttı.

BAZI İŞLETMELER KAPANDI
 
Konuya ilişkin açıklama yapmaktan çekinen belediye büfeleri işletmecileri, yasaklama kararı hakkında yorum yapmazken, bazı büfe işletmecilerinin dükkanlarını kapama kararı aldığı öğrenildi. 


Bu Haber 05.10.2016 - 10:35:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Mert Yazan - 05.10.2016 - 08:03

    Tamamen dini inanışlara göre yönetilen bir Türkiyeye doğru gidiyoruz.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.