Benzer Haberler:
  Bodrum'un ünlü oteline 'sommelier' genel müdür
  Firuz Bağlıkaya UKTAŞ yönetim kurulu başkanlığına seçildi
  Ulusoy'un açtığı 'seçim iptali' davası için mahkeme ne karar verdi?
  THY'den Bodrum turizmi için önemli adım: İşte direkt uçacağı şehir
  Ali Koç Bodrum'da gövde gösterisi yaptı
  Turizm Otel Yöneticileri Derneği olağanüstü genel kurula gidiyor
  Kocadon: Türkiye'de sadece Bodrum'da gerçek turizm yapılıyor
  Bodrum'daki 250 milyon dolarlık oteli Tayland'lı grup işletecek
  Antalya Deniz Ticaret Odası seçimlerini Ahmet Çetin'in listesi kazandı
  Jet2'dan Bodrum, Antalya ve Dalaman'a güzel haber

  Bodrum Tanıtma Vakfı genel kurulunu yaptı

  5.05.2018 - 11:22:44  The Bodrum Paramount Hotel & Resort’te düzenlenen toplantıya Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, IMEAK Denizciler Derneği Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinçve BOTAV Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.


   
  4 Mayıs Cuma günü saat 15.00’te gerçekleşen toplantıda açılış ve yoklamanın ardından Divan Heyeti oluşturuldu; Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. BOTAV genel kurul tutanaklarının Divan Heyeti tarafından imzalanmasına yetki verilmesi ile toplantı başladı.


   
  Toplantıda öncelikle 2017 yılı BOTAV faaliyet raporu okundu. Ardından Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, 2017 yılı BOTAV tanıtım çalışmalarını ve Bodrum turizm faaliyetlerini değerlendirerek turizmci üyelerle yeni sezondan beklentilerini paylaştı.
   
  Başkan Mehmet Kocadon, “Bodrum Tanıtma Vakfımız, kurulduğundan bugüne kadar hep süreçlerden geçti. BOTAV olarak zaman zaman yalnız kaldık zaman zaman genel kurulları yapamadık ama son zamanlarda bu güzel vakfımızı farklı bir boyuta taşıdık. Sadece Muğla’mızda değil, ülkemizin bütün bölgelerinde örnek bir vakıf haline geldik. Dikkat ettiyseniz bizde imkansız diye bir şey hiçbir zaman yok. İmkansızlıklar bizi her zaman birbirimize bağladı. 2015-2017 yılları arasında herkesin turizmden zorlandığı yıllarda, tanıtımdan bile vazgeçmişlerdi ama biz ısrarla tanıtımımıza devam ettik. Zaman zaman eleştirilebiliyoruz ve eleştirilelim. Bu önemi değil. Bizim için önemli olan Bodrum’a inen uçak sayısıdır. Eleştiri yapanlar neden eleştirdiklerini de bilmiyorlar. ‘Fuarlarda ne işiniz var’ diyorlar. Hiçbir işimiz olmasa da Bodrum prestijdir, Bodrum bir markadır ve geçim kaynağımız turizm ise oralarda olmak zorundadır. O isimle beraber o bayrak, o fuarlarda dalgalanacaktır, arkadaşlar. Şimdi şöyle bir baktığımızda yılda 30’a yakın fuara katılıyoruz. Bunun altında yatan tek neden, inanmak ve birbirimize güvenmektir. Özellikle Bodrum’un son 10 yılında, sivil toplum örgütleri ile müthiş bir birlik ve beraberlik yakaladık. Başta Muğla Valiliği ve Bodrum Kaymakamlığı’nın bize verdikleri destekleri unutmamak lazım. Ben bu birlik ve beraberliği sağlayan ve birçok Türkiye’nin bölgesine örnek olan siz değerli vakıf üyelerine, yönetim kuruluna ve tabi ki bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan turizmci arkadaşlarımız ile Sayın Valimize ve Sayın Kaymakamımıza bir defa daha sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum.” şeklinde konuştu. 
   
  Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise konuşmasında “Şüphesiz ki, uzun yıllardır Bodrum’un tanıtımı için faaliyet gösteren BOTAV önemli bir kuruluşumuz, vakfımızdır. Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi birçok yere örnek olan çalışmaları var. Geçen sene biliyorsunuz Bodrum Tırı çalışmasıyla da yerli turizme yönelik önemli faaliyetlerde bulundu. Ve inanıyorum ki bunun bize çok faydası oldu. Çünkü biliyorsunuz, turizmde şu son beş yılda büyük sıkıntılar yaşadık ama şükürler olsun ki bu yıl artık göstergeler bize umut veriyor.” dedi.
   
  Konuşmaların ardından genel kurulda geçtiğimiz yılın (2017) gelir – gider tablolarının okunması ve 2017 denetleme kurulu raporunun okunmasının ardından raporlar üzerinde görüşüldü. 2017 yılı faaliyet raporu ve gelir – gider tabloları onaylanarak yönetim kurulu ibra edildi. 2017 yılı denetleme raporunun onayı ve denetleme kurulunun ibrası, 2018 yılı tahmini bütçenin okunması, bütçe üzerinde görüşme yapılması ve onayı, 2018 yılı aidatlarının görüşülmesi ve kararının ardından ise BOTAV’a yeni üye olacak ve üyelikten ayrılacak olanların genel kurula sunumu ve kabulü yapıldı. Bu kapsamda IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ile diğer turizmci üyeler, üyelerin bilgisi ve onayına sunuldu. Toplantı sonuna doğru da yönetim kuruluna gider kalemlerinde fasıllar arası aktarma yetkisi verildi.
   
  Bodrum’a ve tanıtım çalışmalarına verdiği desteklerden ötürü BOTAV adına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’a ise teşekkür eden divan heyeti, Başkan Mehmet Kocadon’un ve BOTAV yönetim kurulu üyelerinin onayıyla kendisini BOTAV Onur Üyesi olarak ilan etti.


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 5.05.2018 - 11:22:44 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  TUI yeni yapılanmaya gidiyor, daha büyük bir yapının temellerini atıyor
  Alman tur operatörü hava yolu şirketi kuruyor
  2 bin 830 yataklı dev otel için devletten 367 milyon lira teşvik aldı
  VİDEO: Türkiye'nin ilk Boeing 737 MAX 8'i nasıl üretildi?
  2020 Avrupa Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul'da yapılacak
  Turizm sektöründe bugün neler oldu? 30 saniyede Günün Özeti
  İzmirli turizmciler sıçrama yapamamaktan rahatsız
  'Tanıtım çalışmalarımız Alanya'ya milyonlarca liralık katkı sağlıyor'
  Erdoğan: Atatürk Havalimanı'nı 'millet bahçesi'ne dönüştürmek suretiyle...
  İki otelin 84 milyon liralık yatırım teşvik belgesi iptal edildi
  Dalaman'ı dünyaya tanıtmak için geldiler
  Concorde Hotel'de iki ödül birden
  Merkez Bankası faiz arttırdı
  Kurumsal Acenteler Platformu United Airlines ile bir araya geldi
  Antalya'ya 22 günde 1 milyon 79 bin turist geldi
  İşte İstanbul ve Antalya otellerinin nisan ayı performansı
  Can Pulak Bodrum'un acil çözüm bekleyen sorunlarını yazdı
  İki ekonomistten iki farklı yorum: Dolar neden rekor üstüne rekor kırıyor?
  Tacettin Özden, 40 milyon euroya yaptığı yeni oteli anlattı
  Hilton'da bir dönem kapandı
  İngiltere'de 3 milyon turist son ana kadar bekleyecek
  Turizm sektöründe bugün neler oldu? 30 saniyede Günün Özeti
  'İzmir'in dağlarında çiçekler açar, otellerin plajında develer yüzer'
  KKTC'deki casinolar üzerinden yurt dışına para mı çıkarılıyor?
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun