Benzer Haberler:
  47 milyon liraya icradan aldığı oteli 225 milyon liraya sattı
  'Her yaz 10-15 kişi ölüyor' dedi, Bakan Ersoy'a çağrı yaptı
  'Esas mesele zengin turist çekmek, 40 bin euroluk odalarımız bile dolu'
  Bodrum'da 'Gaziantep Yemekleri Haftası' düzenlendi
  TUI ve Bodrum'dan, üst segment turist için iş birliği
  Besa Group'un Bodrum'a yapacağı 50 milyon $'lık otel için imzalar atıldı
  Mehmet İşler: Olağanüstü Hal bir an önce kaldırılmalı!
  Atilla Uras hayatını kaybetti
  Turizm yöreleri yerli turiste bu sefer 'gelin' değil 'gidin' dedi
  Otelciler dikkat! Birileri sizden habersiz otelinizi satıyor olabilir

  Bodrum Tanıtma Vakfı genel kurulunu yaptı

  5.05.2018 - 11:22:44  The Bodrum Paramount Hotel & Resort’te düzenlenen toplantıya Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, IMEAK Denizciler Derneği Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinçve BOTAV Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.


   
  4 Mayıs Cuma günü saat 15.00’te gerçekleşen toplantıda açılış ve yoklamanın ardından Divan Heyeti oluşturuldu; Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. BOTAV genel kurul tutanaklarının Divan Heyeti tarafından imzalanmasına yetki verilmesi ile toplantı başladı.


   
  Toplantıda öncelikle 2017 yılı BOTAV faaliyet raporu okundu. Ardından Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, 2017 yılı BOTAV tanıtım çalışmalarını ve Bodrum turizm faaliyetlerini değerlendirerek turizmci üyelerle yeni sezondan beklentilerini paylaştı.
   
  Başkan Mehmet Kocadon, “Bodrum Tanıtma Vakfımız, kurulduğundan bugüne kadar hep süreçlerden geçti. BOTAV olarak zaman zaman yalnız kaldık zaman zaman genel kurulları yapamadık ama son zamanlarda bu güzel vakfımızı farklı bir boyuta taşıdık. Sadece Muğla’mızda değil, ülkemizin bütün bölgelerinde örnek bir vakıf haline geldik. Dikkat ettiyseniz bizde imkansız diye bir şey hiçbir zaman yok. İmkansızlıklar bizi her zaman birbirimize bağladı. 2015-2017 yılları arasında herkesin turizmden zorlandığı yıllarda, tanıtımdan bile vazgeçmişlerdi ama biz ısrarla tanıtımımıza devam ettik. Zaman zaman eleştirilebiliyoruz ve eleştirilelim. Bu önemi değil. Bizim için önemli olan Bodrum’a inen uçak sayısıdır. Eleştiri yapanlar neden eleştirdiklerini de bilmiyorlar. ‘Fuarlarda ne işiniz var’ diyorlar. Hiçbir işimiz olmasa da Bodrum prestijdir, Bodrum bir markadır ve geçim kaynağımız turizm ise oralarda olmak zorundadır. O isimle beraber o bayrak, o fuarlarda dalgalanacaktır, arkadaşlar. Şimdi şöyle bir baktığımızda yılda 30’a yakın fuara katılıyoruz. Bunun altında yatan tek neden, inanmak ve birbirimize güvenmektir. Özellikle Bodrum’un son 10 yılında, sivil toplum örgütleri ile müthiş bir birlik ve beraberlik yakaladık. Başta Muğla Valiliği ve Bodrum Kaymakamlığı’nın bize verdikleri destekleri unutmamak lazım. Ben bu birlik ve beraberliği sağlayan ve birçok Türkiye’nin bölgesine örnek olan siz değerli vakıf üyelerine, yönetim kuruluna ve tabi ki bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan turizmci arkadaşlarımız ile Sayın Valimize ve Sayın Kaymakamımıza bir defa daha sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum.” şeklinde konuştu. 
   
  Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise konuşmasında “Şüphesiz ki, uzun yıllardır Bodrum’un tanıtımı için faaliyet gösteren BOTAV önemli bir kuruluşumuz, vakfımızdır. Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi birçok yere örnek olan çalışmaları var. Geçen sene biliyorsunuz Bodrum Tırı çalışmasıyla da yerli turizme yönelik önemli faaliyetlerde bulundu. Ve inanıyorum ki bunun bize çok faydası oldu. Çünkü biliyorsunuz, turizmde şu son beş yılda büyük sıkıntılar yaşadık ama şükürler olsun ki bu yıl artık göstergeler bize umut veriyor.” dedi.
   
  Konuşmaların ardından genel kurulda geçtiğimiz yılın (2017) gelir – gider tablolarının okunması ve 2017 denetleme kurulu raporunun okunmasının ardından raporlar üzerinde görüşüldü. 2017 yılı faaliyet raporu ve gelir – gider tabloları onaylanarak yönetim kurulu ibra edildi. 2017 yılı denetleme raporunun onayı ve denetleme kurulunun ibrası, 2018 yılı tahmini bütçenin okunması, bütçe üzerinde görüşme yapılması ve onayı, 2018 yılı aidatlarının görüşülmesi ve kararının ardından ise BOTAV’a yeni üye olacak ve üyelikten ayrılacak olanların genel kurula sunumu ve kabulü yapıldı. Bu kapsamda IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ile diğer turizmci üyeler, üyelerin bilgisi ve onayına sunuldu. Toplantı sonuna doğru da yönetim kuruluna gider kalemlerinde fasıllar arası aktarma yetkisi verildi.
   
  Bodrum’a ve tanıtım çalışmalarına verdiği desteklerden ötürü BOTAV adına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’a ise teşekkür eden divan heyeti, Başkan Mehmet Kocadon’un ve BOTAV yönetim kurulu üyelerinin onayıyla kendisini BOTAV Onur Üyesi olarak ilan etti.


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 5.05.2018 - 11:22:44 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  'Oteller, işletme kasasına veya devletin varlığına giren parayı çöpe atıyor'
  Alman tur operatörleri 2019 programlarını satışa açtı
  ABD'den Türk Hava Yolları'na tehdit!
  Rusya'da Türkiye paket turları sonbaharda ne kadar olacak?
  'Duayen turizmci'den 'bu adaları kumar adası yapalım' teklifi
  Rusya resmi pasaportlara ve iş adamlarına vizeyi kaldırıyor
  Ne Calista Tur'a ne otellere ulaşılabiliyor, yüzlerce tatilci mağdur
  Alman turizm portalı böyle yazdı: Türk otelcinin başına talih kuşu kondu
  Calista Tur mağdurlarına ilişkin TÜRSAB'dan açıklama: Yasa yetersiz
  THY, İstanbul-Birmingham seferlerini iki katına çıkarıyor
  Bursa'da tur otobüsü kazası: Bir ölü, 3'ü ağır 38 yaralı var
  AKTOB'dan Antalyaspor için destek kampanyası
  Antalya-Kepez'de bulunan tesisler 10 yıllığına kiraya verilecek
  Antalyalı turizmciler her şey dahilde standartları belirledi, işte detaylar
  Türkiye'ye gelen turistin masrafı neredeyse yarı yarıya düştü
  47 milyon liraya icradan aldığı oteli 225 milyon liraya sattı
  Türkiye, turizmin milli gelire oranında rakiplerinin gerisinde kaldı
  'Rubledeki değer kaybı Rusya'da Türkiye tatili fiyatlarını arttırabilir'
  ATAV: Avrupa ülkelerinde de ‘Türkiye Festivali’ yapılmalı
  İki patron örgütünden döviz krizi açıklaması: İnancımız tam!
  Bir döviz açıklaması da Türkiye Otelciler Birliği'nden
  Hayri İçli'nin Antalya'daki dev oteli icradan satışa çıkarıldı
  Çin'in online devi Ctrip, TL ile ödemeleri durdurdu
  Bentour Reisen'in kapak mankeni finalistleri belli oldu
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 yılında Türkiye'ye gelen turist profilini nasıl buluyorsunuz?

  Geçtiğimiz yıllarla aynı
  Alt gelir grubunun ağırlığı artıyor
  Daha varlıklı turistler geliyor
  Ücretsiz Abone Olun