Benzer Haberler:
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
  Bayka: Emekli ikramiyeleri, 120 bin kişilik ek turizm hareketi yaratır
  İsrail-Türkiye gerilimi turizmi nasıl etkiledi?
  Türkiye ve Mısır etkisi, İspanya turizmine nasıl yansıdı, işte rakamlar
  'Saratov'da ciddi bir paksımız yok, hedef 700 bin Rus turist'
  İki vali merkeze çekildi, dört ile yeni vali atandı
  MHP milletvekili adaylarını açıkladı, listede kaç turizmci var?
  Bakan Kurtulmuş'tan İsrail açıklaması: Turizmi etkilemez!
  Turizmcilere uyarı! 15 milyon dolar ve üzeri krediler için...
  Corendon, Türkiye'nin ilk Boeing 737 MAX 8'ini Antalya'ya indirdi

  Bir tatilcinin isyanı: Caprice Hotel'de neler oluyor?

  8.05.2018 - 09:59:23  Geçtiğimiz günlerde iskelenin çökmesi ve 2'si ağır 8 kişinin yaralanmasıyla gündeme gelen Didim'deki Caprice Hotel'de odaların ikiye bölünerek kapasiteninin arttırıldığı ortaya çıktı. Otelden devre tatil satın alan yurttaşlar şikeyet yağdırırken, bakanlığın oteli denetlemesini talep ediyor.  TurizmGüncel - Özel

  İskele çökmesi sonucu 2'si ağır 8 kişinin yaralandığı Didim-Akbük'teki Caprice Thermal Palace Hotel'de neler oluyor? İskelenin çöktüğü dönemde otelde tatil yapan bir vatandaş, TurizmGüncel'e ulaşarak yaşadıklarını ve otelin içler acısı durumunu anlattı.  ''İSKELE ÇÖKTÜ ELEKTRİK KESİLMEDİ''

  Caprice Hotel'e 20 aile olarak tatile gittiklerini belirten Mustafa adlı yurttaş, ''Biz dışarıda iskeleyi izlerken çökme meydana geldi. Bunun üzerine çalışanlar denize atladı. Bu arkadaşları sürekli elektrik çarpıyordu. İskele çöktüğünde şalterler niye atmadı büyük bir soru işareti. Elektriğin kesilmesi neredeyse yarım saat sürdü.'' dedi.

  OTEL SUÇU BELEDİYEYE ATTI

  Olayın ardından otelin müdürüyle konuşmaya gittiğini ve ''Böyle bir ihmal olur mu, hiç mi bakım yapmadınız?'' sorusunu sorduğunu belirten Mustafa, genel müdürün ''iskelenin sorumluluğu belediyede'' yanıtını verdiğini aktararak, ''Böyle bir zihniyet olabilir mi? Evet olabilir ama kullanıcısı otelin kendisi. Otel sahiplenmiş iskeleyi ama tek bir bakım yapıldığı yok. İskele ayaklarının demiri çürümüş betonu çatlamış.'' ifadelerini kullandı.

  ''YARALIYA DENİZEDEN ÇIKARILDIĞI ANDA MÜDAHALE EDİLMEDİ''

  Sahil Güvenlik ekibinin olayın sonlarına doğru geldiğini belirten Mustafa, ''Olay yerine gelen ambulans ekibi 'bizim görevimiz değil' diyerek suya girmedi. Bir kadın suyun içinde fena halde sıkışmıştı. Sudan çıkarılan bu kadın sedyeyle ambulansa götürüldükten sonra kalp masajı yapılabildi. Şimdi soruyorum; bu kadına denizden çıkarıldığı anda müdahale edilmesi gerekmiyor muydu.'' dedi.

  İskele çökmeden bir gün önce de oteldeki iskelenin çöktüğünü aktaran Mustafa, ''Allahtan asansör birinci kattan düştü. Her gün ortalama iki asansör servis dışı bırakılıyordu. Asansörlerde  muayenelerinin yapılmış olduğunu gösteren yazılar vardı. Ancak muayeneyi yapan şirket bu asansörlere gerçekten baktı mı tartışılır.'' şeklinde konuştu.   ODALAR KÜÇÜLTÜLMÜŞ


  Caprice Hotel'de daha önce konakladıkları 34 metrekare odaların ikiye bölünerek bir odanın ikiye çıkarıldığını aktaran Mustafa, ''Kaldığım oda 12 metrekareye düşürülmüştü. Düşünün, çocuğumun beşiğini bile sığdıramadım. Yan odadaki konuşmaları, horlamaları duyuyorsun. Sırf bu nedenle iki aile oteli erken terk etti. Biz ise orada 20 aile olarak tatil yapıyorduk. Biz o odaları kabul etmedik. Resepsiyonda sert tartışmalar yaşadık. Sonra müdür geldi ve odaları bir tık büyüttüler. Büyüttüler dediğim de, sadece beşiği sığdırabildik. Odada adım atacak yer yok. Kıyafetler yerlerde. Odada dolap bile yoktu.'' diyerek yaşadıklarını anlattı.

  OTEL YOĞUNLUĞU KALDIRMIYOR

  Odaların bölünerek oda sayısının arttırılmasıyla birlikte tesisin insan kapasitesini kaldıramaz hale geldiğini aktaran Mustafa, ''Ne temizlik açısında ne yemekler ne lokantalar ne asansörler ne de iskelesi!'' dedi.


  Mustafa son olarak, ''Düşünün tatildesiniz daha önce keyif aldığın odalarda şimdi ise rezillik perişanlık çekiyorsun.'' ifadelerini kullandı.  ATABAY: İSKELENİN BELEDİYE İLE İLGİSİ YOK

  Konuyla ilgili olarak ulaştığımız Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ise, çöken iskele ile ilgili olarak belediyenin herhangi bir sorumluluğunun olmadığını belirtti. Atabay, ''Orası mühürlenmiş bir iş yeri. Biz 2006 yılından beri oradaki hiçbir işe izin vermedik. İskeleyi kendileri yaptılar. Ancak çevre ve Şehircilik Müdürlüğü o iskeleye izin vermemiş. Konuyla ilgili olarak elimizdeki bilgileri Didim Kaymakamına da sunduk.'' dedi.

  VATANDAŞ 'BAKANLIK OTELİ DENETLESİN' DİYOR

  Caprice Thermal Palace Hotel'in müşterileri, büyük oranda devre tatil satın alan insanlardan oluşuyor. Tesiste peşin para vererek 3-5-10 yıl tatil alan insanlar bulunuyor. Tatili aldıkları dönemde büyük olan odaların şimdi küçültülerek iki odaya bölünmesi tatilcileri isyan ettiriyor.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğünün web sitesinde, Caprice Thermal Palace Hotel hala 4 yıldızlı tesis olarak görülüyor. Tatilde mağdur olan vatandaşlar, otelin bakanlık tarafından denetlenip denetlenerek yaşanan olayla ilgili sorumluların cezalandırılmasını talep ediyor.

  Şikayetvar.com adlı sitede Caprice Thermal Palace Hotel'le ilgili onlarca şikayet yer alıyor. Şikayetlerin çoğunlukla haberimizde değinilen başlıklardan oluşması ise dikkat çekiyor. İşte otelle ilgili yazılan şikayetlerden bazıları:  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 8.05.2018 - 09:59:23 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  'Saratov'da ciddi bir paksımız yok, hedef 700 bin Rus turist'
  Türkiye ve Mısır etkisi, İspanya turizmine nasıl yansıdı, işte rakamlar
  İsrail-Türkiye gerilimi turizmi nasıl etkiledi?
  Bayka: Emekli ikramiyeleri, 120 bin kişilik ek turizm hareketi yaratır
  Küba'da yolcu uçağı düştü, 110 kişi hayatını kaybetti
  Merkez Bankası enflasyon ve dolar kuru beklentisini yukarı çekti
  AtlasGlobal 2 adet A330 aldı, BDT kapasitesini arttırdı
  Thomas Cook'tan Dalaman'a bir müjdeli haber daha
  Turizm sektöründe bugün neler oldu? 30 saniyede Günün Özeti
  KGF'nin 35 milyar liralık yeni kefalet paketi kullanıma açıldı
  Corendon, Türkiye'nin ilk Boeing 737 MAX 8'ini Antalya'ya indirdi
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
  Turizmcilere uyarı! 15 milyon dolar ve üzeri krediler için...
  Bakan Kurtulmuş'tan İsrail açıklaması: Turizmi etkilemez!
  MHP milletvekili adaylarını açıkladı, listede kaç turizmci var?
  İki vali merkeze çekildi, dört ile yeni vali atandı
  Rusya Federasyonu'nda bahar havası, Türk turizmciye tavsiyeler
  Kadınlar giderek seyahatte kendini daha az güvende hissediyor
  Almanya'dan 80 seyahat acentesi Bodrum'a geldi
  'Helal' belgesi almayan oteller haram mı olacak?
  Turizm sektöründe bugün neler oldu? 30 saniyede Günün Özeti
  Gerilimde son perde: İsrail 'Türkiye'ye gitmeyin' uyarısı yaptı
  Thomas Cook: Mısır ve Türkiye talebi, kar marjı baskısını hafifletti
  Alanya'da tur otobüsü kazası
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun