Benzer Haberler:
  Iventum Global bu yıl 15 Hint düğünü yapmayı hedefliyor
  Numan Kurtulmuş'un yeni görevi belli oldu
  Sağlık turizmi torba yasaya girdi, USHAŞ adında şirket kuruluyor
  Haziranda Türkiye'de hangi ülke vatandaşı kaç konut aldı?
  Alman tur operatörü İzmir'de otel açacağını duyurdu
  Uyanık İngiliz turistler, bunlar olmadan reklamasyon davası açamayacak
  Türk Hava Yolları, Singapurlu şirketle yaptığı anlaşmadan çekildi
  İstanbul Asya ve GAP Yöre Temsil Kurulu seçimleri sonuçlandı
  TurizmGüncel uyarmıştı: Bu seferki kurban Recai Çakır oldu
  Besa Group'un Bodrum'a yapacağı 50 milyon $'lık otel için imzalar atıldı

  Bir tatilcinin isyanı: Caprice Hotel'de neler oluyor?

  8.05.2018 - 09:59:23  Geçtiğimiz günlerde iskelenin çökmesi ve 2'si ağır 8 kişinin yaralanmasıyla gündeme gelen Didim'deki Caprice Hotel'de odaların ikiye bölünerek kapasiteninin arttırıldığı ortaya çıktı. Otelden devre tatil satın alan yurttaşlar şikeyet yağdırırken, bakanlığın oteli denetlemesini talep ediyor.  TurizmGüncel - Özel

  İskele çökmesi sonucu 2'si ağır 8 kişinin yaralandığı Didim-Akbük'teki Caprice Thermal Palace Hotel'de neler oluyor? İskelenin çöktüğü dönemde otelde tatil yapan bir vatandaş, TurizmGüncel'e ulaşarak yaşadıklarını ve otelin içler acısı durumunu anlattı.  ''İSKELE ÇÖKTÜ ELEKTRİK KESİLMEDİ''

  Caprice Hotel'e 20 aile olarak tatile gittiklerini belirten Mustafa adlı yurttaş, ''Biz dışarıda iskeleyi izlerken çökme meydana geldi. Bunun üzerine çalışanlar denize atladı. Bu arkadaşları sürekli elektrik çarpıyordu. İskele çöktüğünde şalterler niye atmadı büyük bir soru işareti. Elektriğin kesilmesi neredeyse yarım saat sürdü.'' dedi.

  OTEL SUÇU BELEDİYEYE ATTI

  Olayın ardından otelin müdürüyle konuşmaya gittiğini ve ''Böyle bir ihmal olur mu, hiç mi bakım yapmadınız?'' sorusunu sorduğunu belirten Mustafa, genel müdürün ''iskelenin sorumluluğu belediyede'' yanıtını verdiğini aktararak, ''Böyle bir zihniyet olabilir mi? Evet olabilir ama kullanıcısı otelin kendisi. Otel sahiplenmiş iskeleyi ama tek bir bakım yapıldığı yok. İskele ayaklarının demiri çürümüş betonu çatlamış.'' ifadelerini kullandı.

  ''YARALIYA DENİZEDEN ÇIKARILDIĞI ANDA MÜDAHALE EDİLMEDİ''

  Sahil Güvenlik ekibinin olayın sonlarına doğru geldiğini belirten Mustafa, ''Olay yerine gelen ambulans ekibi 'bizim görevimiz değil' diyerek suya girmedi. Bir kadın suyun içinde fena halde sıkışmıştı. Sudan çıkarılan bu kadın sedyeyle ambulansa götürüldükten sonra kalp masajı yapılabildi. Şimdi soruyorum; bu kadına denizden çıkarıldığı anda müdahale edilmesi gerekmiyor muydu.'' dedi.

  İskele çökmeden bir gün önce de oteldeki iskelenin çöktüğünü aktaran Mustafa, ''Allahtan asansör birinci kattan düştü. Her gün ortalama iki asansör servis dışı bırakılıyordu. Asansörlerde  muayenelerinin yapılmış olduğunu gösteren yazılar vardı. Ancak muayeneyi yapan şirket bu asansörlere gerçekten baktı mı tartışılır.'' şeklinde konuştu.   ODALAR KÜÇÜLTÜLMÜŞ


  Caprice Hotel'de daha önce konakladıkları 34 metrekare odaların ikiye bölünerek bir odanın ikiye çıkarıldığını aktaran Mustafa, ''Kaldığım oda 12 metrekareye düşürülmüştü. Düşünün, çocuğumun beşiğini bile sığdıramadım. Yan odadaki konuşmaları, horlamaları duyuyorsun. Sırf bu nedenle iki aile oteli erken terk etti. Biz ise orada 20 aile olarak tatil yapıyorduk. Biz o odaları kabul etmedik. Resepsiyonda sert tartışmalar yaşadık. Sonra müdür geldi ve odaları bir tık büyüttüler. Büyüttüler dediğim de, sadece beşiği sığdırabildik. Odada adım atacak yer yok. Kıyafetler yerlerde. Odada dolap bile yoktu.'' diyerek yaşadıklarını anlattı.

  OTEL YOĞUNLUĞU KALDIRMIYOR

  Odaların bölünerek oda sayısının arttırılmasıyla birlikte tesisin insan kapasitesini kaldıramaz hale geldiğini aktaran Mustafa, ''Ne temizlik açısında ne yemekler ne lokantalar ne asansörler ne de iskelesi!'' dedi.


  Mustafa son olarak, ''Düşünün tatildesiniz daha önce keyif aldığın odalarda şimdi ise rezillik perişanlık çekiyorsun.'' ifadelerini kullandı.  ATABAY: İSKELENİN BELEDİYE İLE İLGİSİ YOK

  Konuyla ilgili olarak ulaştığımız Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ise, çöken iskele ile ilgili olarak belediyenin herhangi bir sorumluluğunun olmadığını belirtti. Atabay, ''Orası mühürlenmiş bir iş yeri. Biz 2006 yılından beri oradaki hiçbir işe izin vermedik. İskeleyi kendileri yaptılar. Ancak çevre ve Şehircilik Müdürlüğü o iskeleye izin vermemiş. Konuyla ilgili olarak elimizdeki bilgileri Didim Kaymakamına da sunduk.'' dedi.

  VATANDAŞ 'BAKANLIK OTELİ DENETLESİN' DİYOR

  Caprice Thermal Palace Hotel'in müşterileri, büyük oranda devre tatil satın alan insanlardan oluşuyor. Tesiste peşin para vererek 3-5-10 yıl tatil alan insanlar bulunuyor. Tatili aldıkları dönemde büyük olan odaların şimdi küçültülerek iki odaya bölünmesi tatilcileri isyan ettiriyor.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğünün web sitesinde, Caprice Thermal Palace Hotel hala 4 yıldızlı tesis olarak görülüyor. Tatilde mağdur olan vatandaşlar, otelin bakanlık tarafından denetlenip denetlenerek yaşanan olayla ilgili sorumluların cezalandırılmasını talep ediyor.

  Şikayetvar.com adlı sitede Caprice Thermal Palace Hotel'le ilgili onlarca şikayet yer alıyor. Şikayetlerin çoğunlukla haberimizde değinilen başlıklardan oluşması ise dikkat çekiyor. İşte otelle ilgili yazılan şikayetlerden bazıları:  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 8.05.2018 - 09:59:23 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Alman tur operatörü İzmir'de otel açacağını duyurdu
  Uyanık İngiliz turistler, bunlar olmadan reklamasyon davası açamayacak
  Türk Hava Yolları, Singapurlu şirketle yaptığı anlaşmadan çekildi
  Haziranda Türkiye'de hangi ülke vatandaşı kaç konut aldı?
  Sağlık turizmi torba yasaya girdi, USHAŞ adında şirket kuruluyor
  Numan Kurtulmuş'un yeni görevi belli oldu
  Iventum Global bu yıl 15 Hint düğünü yapmayı hedefliyor
  Rosati: Türk otelci fiyat arttırırken temkinli olmalı!
  Dünyanın en iyi hava yolu şirketleri açıklandı, THY 6 sıra birden geriledi
  Besa Group'un Bodrum'a yapacağı 50 milyon $'lık otel için imzalar atıldı
  'Henüz Türkiye'ye gelmemiş milyonlarca Rus turist var'
  TurizmGüncel uyarmıştı: Bu seferki kurban Recai Çakır oldu
  İstanbul Asya ve GAP Yöre Temsil Kurulu seçimleri sonuçlandı
  İstanbul Lütfi Kırdar'ın genel müdürlüğüne Handan Boyce getirildi
  İşte Rusya'daki en ucuz paket turlar ve Türkiye'nin durumu
  Rusya'daki iFly rüşvet davasında bir tutuklama daha
  Turizmci Serdar Çelenk'in acı kaybı
  Emir Hepoğlu yazdı: Sen benim kim olduğumu biliyor musun?
  IMF Türkiye'ye ilişkin büyüme beklentisini düşürdü
  Turizmci İbrahim Güler kalbine yenik düştü
  Gaziantep mutfağı Bodrum’a taşınıyor
  Otelciye ve bakanlığa 'kat mülkiyeti' uyarısı: Travmalar yaşanabilir!
  TÜRSAB Orta Karadeniz Yöre Temsil Kurulu Başkanı Yılmaz Uzunlar oldu
  Burçlara göre ideal yaz tatilleri
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun