Belediye başkanı açıkladı: 5 otel grubu Gazipaşa'ya otel yapmak istiyor

  20.02.2018 - 10:28:57  Antalya-Gazipaşa'nın Belediye başkanı Adil Çelik, aralarında Anex ve Greenpark'ın da bulunduğu 5 grubun Gazipaşa'da yatırım yapmak istediğini açıkladı.  Rusya ile yaşanan uçak krizi öncesi 2015 yılında 960 bin yolcu ağırlayan Gazipaşa Havaalanı, 2016 yılında meydana gelen terör saldırıları ve yaşanan krizlerin etkisiyle zor bir dönem geçirdi. Geçtiğimiz yıl Rusya ile ilişkilerin tekrar rayına girmesiyle 830 bin yolcu ağırlayan Gazipaşa Havaalanı’nın 2018 yılında 1 milyon yolcu sınırını aşması bekleniyor.  ''GAZİPAŞ HAVALİMANI BU YIL REKOR KIRACAK''

  Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, turizmi etkileyecek herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması halinde bu yıl havaalanına 1 milyon 200 bin yolcu gelmesini beklediklerini belirterek, “Gazipaşa Havalimanı bu yıl rekor kıracak diyebiliriz. Almanya’dan, İngiltere’den Akdeniz’e ilgi çok fazla. Kuzey’den (Rusya ve Ukrayna’dan) zaten yoğun bir talep var. 2017 yılında Rusya’dan Gazipaşa Havaalanı’na tarifeli uçuşlar hiç durmadı. Şu anda kışın bile Pobeda Havayolları haftada bir gün tarifeli sefer yapıyor. Bu havayolu yazın haftanın her günü sefer yapacak” dedi.

  AVRUPALI TURİST TÜRKİYE’NİN KIYMETİNİ ANLADI

  Avrupalı turistlerin, terörü bahane ederek 2016 yılında Türkiye yerine İspanya ve İtalya gibi ülkeleri tercih ettiğini ifade eden Adil Çelik, “Avrupalı turist şunu çok iyi gördü. En kaliteli hizmeti, en güzel doğayı, en temiz sahili, en ucuz tatili satın alabildikleri, en güzel şekilde misafirperverlik gördükleri ülke Türkiye. Tüm Akdeniz ülkelerinde bizdeki kaliteyi ve fiyatı bulmaları mümkün değil” diye konuştu.

  GAZİPAŞA BELEDİYESİ MART’TA MOSKOVA FUARI’NA KATILIYOR

  “Huzuru arayanları sessiz cennet Gazipaşa’ya çağırıyoruz” sloganıyla bu yıl ilk kez Ocak ayında İstanbul’da düzenlenen EMİTT Fuarı’na katıldıklarını ve büyük ilgiyle karşılaştıklarını anlatan Adil Çelik, 13-15 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan Moskova Fuarı’na katılacakları bilgisini paylaştı.

  OTEL YATIRIMLARININ ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALKTI

  Gazipaşa’da otel yatırımları konusunda bugüne kadar yaşanan sorunlara da değinen Adil Çelik, yasal sorunların aşılması için büyük gayret gösterdiklerini belirterek yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi:

  ''Göreve geldiğimiz zaman Gazipaşa’da bizim imar planı üzerine çalışmalarımız oldu. Otel yatırımlarının gelmesi için bazı teknik sorunlar vardı. Bölge milletvekilleri ve sayın bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun desteğiyle özellikle ormanla ilgili sorunlarımız 1 Şubat itibariyle bitti, askıya çıktı. 1 Mart itibariyle askıdan inecek. Bu sorunların giderilmesi Gazipaşa’nın önünü açacak.”

  GREENPARK VE ANEX GRUBU GAZİPAŞA’DA OTEL İNŞA EDECEK

  5 büyük otel grubunun bu sorunların bitmesini beklediğini dile getiren Adil Çelik, ilçeye yatırım yapmak isteyen bu şirketler hakkında şu bilgileri aktardı: “Bu yatırımcıların 4 binin üzerinde oda sayısı var. Bunlardan bir tanesi Greenpark Oteller Zinciri. Bir diğeri Anex. Bu otel grubu da Belek’teki otelinin bir devamı niteliğinde burada otel yapacak. Yine üç tane Türkiye çapında büyük yatırımcı Gazipaşa’da otel yapmak istiyor. Biz Gazipaşa’da çok fazla yatak istemiyoruz. Tarımı, kültürü, doğası, canlı canlı yaşayan bir ilçe istiyoruz. Bizim çok büyük bir avantajımız var, bizim denizimiz, var, bizim havaalanımız var, bakir kumsallarımız var. Ve birçok insanın bilmediği ama yavaş yavaş günyüzüne çıkan tarihi bir dokumuz var. Huzur ve sessizlik isteyen herkesi güzel ilçemize bekliyoruz.” Kaynak: Kokpitaero  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 20.02.2018 - 10:28:57 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  bir dost - 20.02.2018 16:36:32
  Valla son sözü güzel söylemişsiniz çok fazla yatak oldu mu şehirciliğin tadı kaçıyor. Bence siz yabancı turiste ev pazarlamasına ağırlık verin öyle çok yüksek katlı binalara izin verip, dokuyuda bozmayın. Yabancılar ev alsınki, turiziminiz 12 aya yayılsın. Sonuçta onlar parayı çarşıda, pazarda, bakkalda halka harcıyacak ve para şehre ve de insanlara yayılacak. Otel oldu mu, para operatör-otel ve tedarikçi arasında döner. Genel anlamda ekonomiye katkısı tabiki çok var ama bulunduğu şehre o bireysel misafir kadar faydalı olamaz.Köylünüzün, esnafınızın yüzü daha fazla güler. Sizin avantajınız şu olabilir, sonradan gelişeceğiniz için etrafınızdaki kötü örneklerden ders çıkartıp güzel bir planlama yaparsanız, Paşa olursunuz paşa.


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  İspanya'nın yükselişi 2018'de de sürüyor, 2 ayda 10 milyon turist aldı
  TÜRSAB'ın eski yönetiminden bakanlığa dilekçe: Son iki yılımızı...
  Bu 15 ülkeden turist getiren acenteler % 20 daha fazla destek alacak
  Almanya pazarında 17 yılda ne değişti, hangi destinasyon ne kadar pay aldı?
  Rosaviatsiya başkanı imzaladı, Azur Air'in tüm kısıtlamaları kaldırıldı
  Ruslar her 9 yurt dışı seyahatinden birini Türkiye'ye yaptı
  Intourist Rusya'da devlerin arasına girdi, işte bu yılki Türkiye planlaması
  Bakandan UBER açıklaması: Taksici esnafımız kendini check etmeli
  İspanya turizmde Avrupa bağımlılığından kurtulmak istiyor
  Alman tur operatöründen Türkiye ve Yunanistan uyarısı!
  Türk Hava Yolları, Semerkant'ı da uçuş ağına ekledi
  Bodrum MITT Moskova'da tanıtıldı
  Ryanair’den Dalaman’a müjdeli haber
  Pegas: Kriz bize kar etmediğimiz işlere girmemeyi öğretti
  Rus bakandan vize açıklaması: Önceliğimiz Rusların güvenliği
  Vakıftan Rixos Pera'ya 'marka tecavüzü' ve 'haksız kazanç' davası
  Bedirhan Bayka: Rusya'da 2020 hedefimiz 10 miyon turist
  Azur Air ile ilgili son dakika gelişmesi: Rusya Federal Havacılık Ajansı...
  Tez Tour, bu yıl Türkiye'ye kaç turist getirecek?
  Budak: Hükümet rutin tuizm destklerini bile planlayamıyor
  Concorde Hotels o anlaşmayı imzaladı
  Numan Kurtulmuş: Bu yıl 6 milyon Rus bekliyoruz, her şey dahile devam
  Rusların Tarkan'ı Alanya standında
  Orhan Sancar Rusya'da tur operatörlerinin aldığı riski anlattı
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun