Bahattin Yücel: TÜRSAB'da yönetimi seçime kadar bu üç isim devralmalı

Bahattin Yücel: TÜRSAB'da yönetimi seçime kadar bu üç isim devralmalı
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB başkanlığı görevlerinde bulunan Bahattin Yücel, bakanlığın TÜRSAB'ı seçime götürmesi için atadığı 3 isimle ilgili değerlendirmede bulundu.


TurizmGüncel

Kültür ve Turizm eski Bakanı ve TÜRSAB eski başkanı Bahattin Yücel, bakanlık tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurumu seçime götürmekle görevlendirilen üç isimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.''DENGELİ BİR SEÇİM OLMUŞ''

Bakanlığın atadığı Nedim Öztürk, Talha Çamaş ve Mustafa Kutluoğlu'nun dengeli bi seçim olduğunu söyledi. Nedim Öztürk için, ''Dengeci davranır ve kuralcıdır. Bu bir şans'' değerlendirmesinde bulundu.

Talha Çamaş'ın ise sektör tarafından tanınan, saygın ve TÜRSAB başkanlığı yapmış bir isim olduğunu kaydeden Yücel, Kutluoğlu için ise, ''Turizm konusundaki bilgi birikimini bişmiyorum. Ancak içinde bulunduğu için TÜRSAB'ın içindeki mekanizmayı iyi bilir'' yorumunda bulundu.

''TÜRSAB'DA YÖNETİMİ BU ÜÇ İSMİN ELE ALMASI LAZIM''

Genel kurulun beklemeden kısa süre içinde yapılacağını umduğunu ifade eden Yücel, ''Bu üç ismin genel kurula kadar TÜRSAB'da yönetimi ele alması lazım. Mevcut yönetimin görev süresi, 3 Aralık'ta yapılması gereken kurulun ertelenmesi ile birlikte sona erdi.'' dedi.

''TÜRSAV KONGRESİ YAPILMAMALIYDI''

Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı'nda (TÜRSAV) seçim yapılmasını da eleştiren Yücel, ''TÜRSAV bu yönetimle seçim yapmamalıydı. TÜRSAB'ın kendi seçimi ertelenmişken, TÜRSAV'da seçim yapılmasını doğru bulmuyorum.'' ifadelerini kullandı.

Bu Haber 21.12.2017 - 18:02:01 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Ertuğrul Sarısu - 22.12.2017 - 04:14

    Ben burada Talha beyin oluşunu yenik hükümdar Ulusoy"un önerdiği adaydır diye düşünüyorum. Düşüncelerim şahsıma aittir. Vuruşarak çekilmede Ulusuyon tekliflerini ve önerilerini savunacaktır. Talha bey 20yıllık Uluspoy döneminde sandık ve seçimlerde hep bilinen isim olmuştur. Biliyoruz hepimiz o seçimlerde ve oradaydık. Kendisi defalarca Türsab Seçimlerinde Divan kurulu başkanlığı yapmış usül yönünde hep Ulusoy yönünde tercihlerini kullanan isimdir. O günler dün gibi hatırlıyoruz. Ulusoyun seçilmesinde katkıları olmuştur. BU"nun ömrüne ömür katmıştır. Bütün bu baatağa girmemizde eleştirilerde olmamış hep sessiz kalmış izlemiştir. tek bir beyanı olmamıştır. Döndük dolaştık ve Titanik batarken birilerinin önerisi ile yine batan gemiyi diriltmesi yada batıranların az hasar görmesi için çırpınan kaptan pozisyonunda olacaktır. Yine oradaki 3"lemede olmasına dikkat çekmek istiyorum. Saygılarımla

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.