Benzer Haberler:
  TÜRSAB'da 4 Yöre Temsil Kurulunun seçimleri daha tamamlandı
  İstanbul Asya ve GAP Yöre Temsil Kurulu seçimleri sonuçlandı
  TÜRSAB Orta Karadeniz Yöre Temsil Kurulu Başkanı Yılmaz Uzunlar oldu
  TÜRSAB'ın 35 Yöre Temsil Kurulu için seçim süreci başladı
  Turizm şehirlerinde ve ilçelerinde hangi partiler ve adaylar kazandı?
  TÜROB'dan seçim açıklaması: Yapısal reformlar hızlandırılmalı
  Muharrem İnce: İhracat teşviklerini turizmciye de kullandıracağız
  Turizm yöreleri yerli turiste bu sefer 'gelin' değil 'gidin' dedi
  İYİ Parti'nin seçim beyannamesinde turizmle ilgili neler var?
  CHP'den turizmciye seçim vaadi: Ayrı bir Turizm Bakanlığı kuracağız

  ATSO seçimlerinde tartışma: Acenteleri beyaz eşya bayii mi temsil etsin?

  4.04.2018 - 10:00:19  7 Nisan'da yapılacak Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimleri öncesi acentelerin temsil edildiği 45. meslek komitesine girmek için yarışan kırmızı ve beyaz liste adayları arasında, gerilim ve suçlamalar yaşanıyor. Beyaz liste üyeleri komitede bulunanların büyük bir bölümünün acenteci olmadığını ve acentelerin sorunlarını bilmediğini belirtirken, kırmızı listede yer alanlarlar TÜRSAB YK Üyesi Nezih Hacıalioğlu'nu seçimde taraf olmakla eleştiriyor.  ATSO seçimlerine 3 gün kala 45. meslek komitesine aday olan isimler arasında gerilim yaşanıyor. Seçime beyaz liste ile giren 'değişim' grubu, mecliste daha önce görev alan isimleri acenteci olmamakla ve acentelerin sorunlarına duyarsız kalmakla suçlarken, beyaz kırmızı liste ile seçime girenler TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Hacıalioğlu'nu taraf olmakla suçluyor.  Konuyla ilgili olarak Akdeniz manşet adlı yerel gazetede çıkan haberde, Hacıalioğlu seçimde taraf olmakla suçlandı. Söz konusu haberde şu ifadelere yer verildi:

  ''TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’nın ‘tarafsızlık’ mesajlarına rağmen yönetim kurulu üyesi Mehmet Nezih Hacıalioğlu’nun, hemen her platformda bu açıklamalara ters bir tutum sergilemesi Antalya’daki iş dünyasında tepkilere yol açtı. Hacıalioğlu’nun dışında başka kişilerin de yine beyaz liste için TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya adına turizm ve seyahat acentelerini arayıp oy istemesi, 7 Nisan’da yapılacak seçimler öncesinde ciddi huzursuzluk oluşturdu.

  TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hacıalioğlu’nun Mart ayının son bir kaç günü Facebook sosyal medya hesabından, “ATSO’da TÜRSAB üyelerinin bulunduğu 45. Meslek Komitesi seçimlerinde TÜRSAB Genel Merkezi ile uyum içinde çalışacağına inandığım BEYAZ LİSTEYİ destekliyorum” şeklindeki paylaşımları ise, bardağı taşıran son damlalar oldu.

  ACENTELERDEN HACIALİOĞLU’NA TEPKİ ÜSTÜNE TEPKİ YAĞDI

  Ahmet Özhan Özdamar isimli bir acente çalışanı, Mehmet Nezih Hacıalioğlu’nun bu açıklaması üzerine, “Nezih Abi şimdi bu gönderide yazdıkların, kırmızı liste seçilirse uyumsuzluk olur anlamına mı geliyor? Kırmızı listedeki arkadaşlar da acente sahibi veya çalışanı. İçlerinde cebinden bilet alıp, TÜRSAB seçimlerine gelmiş, size oy atmış arkadaşlar var. Senin bir yönetim kurulu üyesi olarak onların da yanında olman gerekmez mi veya tarafsız? Seçimler gelir geçer, dostluklar bakidir. Sevgiler...” diye eleştiride bulundu.''  HACIALİOĞLU'NDAN YANIT

  Bir açıklama yaparak eleştirilere yanıt veren Nezih Hacıalioğlu ise, ''TÜRSAB üyelerini beyaz eşya bayisi mi temsil etsin?'' başlıklı bir açıklama yaptı. ATSO seçimlerinde kırmızı listede aday olan kişinin beyaz eşya bayisi olarak faaliyet gösterdiğini kaydeden Hacıalioğlu, 45. meslek komitesi seçimlerinde beyaz listeyi TÜRSAB adına değil, şahsi olarak desteklediğini ifade etti.

  Hacıalioğlu, ATSO 45. meslek komitsine aday olan kişinin beyaz eşya bayisi olduğuna dair fotoğafları da servis etti.

  Hacıalioğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  ATSO (Antalya Ticaret Odası) seçimleri ile ilgili olarak Antalya yerel basınında ve turizm basınında hakkımda çıkan haber ile ilgili olarak, kamuoyunu aydınlatmak üzere bir açıklama yapma gereği duyuyorum.

  ''HABER GERÇEĞİ YANSITMIYOR''

  ''Bir acente çalışanının hakkımda yapmış olduğu bir açıklamanın, ‘Antalya iş dünyasında yoğun tepkilere neden oldu.’ şeklinde maksatlı bir şekilde haber yapılmasını hayretler içinde öğrendim. Haberde TÜRSAB Başkanımızın adını kullanarak 45.Meslek Komitesinde Beyaz Liste için destek istediğim ifadeleri kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır.  ''BEYAZ EŞYA BAYİSİ''

  Ancak Türsab üyelerinin yoğun bir şekilde bulunduğu ATSO 45.Meslek Komitesinde Beyaz Listeyi şahsen desteklemekteyim. Seyahat acentelerinin temsil edildiği 45.Meslek Komitesinde meclis üyeliği görevini yürüten ve yeni dönem Kırmızı Listeden meclis üyesi adayı olan kişi, ATSO’daki şirketinin resmi adresinde beyaz eşya bayisi olarak faaliyet göstermektedir. Beyaz eşya bayisinin seyahat acentelerini temsil etmemesi gerektiğine inanıyorum. Bu iddiamın da sonuna kadar arkasındayım.

  ''BEYAZ LİSTEYİ DESTEKLİYORUM''

  Ayrıca ‘ATSO’da TÜRSAB üyelerinin bulunduğu 45.Meslek Komitesi seçimlerinde Türsab Genel Merkezi ile uyum içerisinde çalışacağına inandığım Beyaz Listeyi destekliyorum.’ ifadelerimin de arkasındayım. TÜRSAB Genel Merkezi, TÜRSAB, turizm ve seyahat acenteciliği mesleği ile ilgili konularda beyaz eşya bayisi olarak faaliyet gösteren bir kişi ile nasıl uyum içinde olabilir?

  Bu noktada vermiş olduğum desteğin ve taraf olmamın yadırganmaması gerektiğini düşünüyorum. Evet ben bir tarafım. Ben TÜRSAB ve TÜRSAB üyelerinden yana tarafım.

  Antalyamızın ana gelir kaynağı olan turizm sektörünün ehil eller tarafından yönetilmesini arzu etmekteyim. Hem şehrime hem de sektörüme karşı taşımış olduğum sorumluluk duygusu nedeniyle, kendimi bu uyarıları yapmak zorunda hissettim.

  Ağırlıklı olarak TÜRSAB üyesi seyahat acentelerinin bulunduğu ATSO 45.Komitede delegeler sadece oy kullanmayacaklar, aynı zamanda kendilerini dört sene boyunca temsil edecek kişilere karar verecekler. Takdir kendilerine aittir.

  Bu bağlamda 7 Nisan Cumartesi günü ATSO Hizmet Binasında gerçekleşecek olan seçimlere katılım noktasında tüm üyelere çağrı yapıyor, tüm adaylara başarılar diliyorum.''


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 4.04.2018 - 10:00:19 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  TÜRSAB heyetinin Bakan Ersoy'a yaptığı ziyarette hangi konu konuşuldu?
  Mehmet Ersoy'un yardımcıları belli oldu
  Rus büyükelçi vizeler için umutsuz konuştu: Rusya hazır değil
  16 yaşındaki stajyerin otelde ölümüyle ilgili dava sonuçlandı
  TÜRSAB'da 4 Yöre Temsil Kurulunun seçimleri daha tamamlandı
  Rusya'da bir seyahat şirketi iflası daha: Çıkış yolu bulamadık!
  Erdoğan bakanlık için Mehmet Ersoy'a ETS şartı mı koştu?
  Mehmet Ersoy her hafta sektörle toplantı yapacak
  İzmir turizmi ilk 6 ayda yüzde 20 büyüdü
  Fuar ve tanıtım desteklerinde önemli değişiklik: Kapsam genişledi
  Antik kentin üzerine yapılan AVM, imar barışı için başvuru yaptı
  CNR Expo Fuar Merkezinde 5 ayda ikinci yangın
  Rus tatil sitesi: Türkiye tatili fiyatları %2 düştü, satışlar %42 arttı
  Alman tur operatörü İzmir'de otel açacağını duyurdu
  Uyanık İngiliz turistler, bunlar olmadan reklamasyon davası açamayacak
  Türk Hava Yolları, Singapurlu şirketle yaptığı anlaşmadan çekildi
  Haziranda Türkiye'de hangi ülke vatandaşı kaç konut aldı?
  Sağlık turizmi torba yasaya girdi, USHAŞ adında şirket kuruluyor
  Numan Kurtulmuş'un yeni görevi belli oldu
  Iventum Global bu yıl 15 Hint düğünü yapmayı hedefliyor
  Rosati: Türk otelci fiyat arttırırken temkinli olmalı!
  Dünyanın en iyi hava yolu şirketleri açıklandı, THY 6 sıra birden geriledi
  Besa Group'un Bodrum'a yapacağı 50 milyon $'lık otel için imzalar atıldı
  'Henüz Türkiye'ye gelmemiş milyonlarca Rus turist var'
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun