Benzer Haberler:
  Iventum Global bu yıl 15 Hint düğünü yapmayı hedefliyor
  Antalya temmuz ayında 2 milyon ziyaretçi sayısına koşuyor
  Antalya'da 37.7 milyon lira bedelle turizm tesisi yapımı ve kiralama ihalesi
  Antalya Büyükşehir Belediyesi, o proje için 87 milyon liralık ihale açtı
  İşte Antalya'nın ilk 6 aydaki paket tur liderleri
  Intourist, St Petersburg-Antalya seferlerinin sayısını artırıyor
  İşte Türk otelleri ile İspanya otelleri arasındaki fiyat farkı
  Antalya'nın lüks oteli adeta çürümeye terk edildi
  Erkan Yağcı'dan Antalya açıklaması: Rehavete kapılmayalım!
  Almanya pazarından Antalya'ya kötü haber

  Antalya'da 2018 Perge Yılı ilan edildi, hedef büyük

  11.04.2018 - 12:32:15  Antalya'da 2018 yılının Perge Yılı ilan edilmesine ilişkin lansman toplantısı Antalya'da bulunan The Marmara Hotel'de yapıldı. Antalya Valisi Münir Karalaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de katıldığı toplantıda konuşan AKTOB Başkanı Dr Erkan Yağcı, amaçlarının her üö turistten birinin Perge'yi ziyaret etmesini sağlamak olduğunu ifade ett.  TurizmGüncel

  Antalya'nın milyonlarca turist ağırlayan bir destinasyon olduğuna dikkat çeken AKTOB Bakanı Dr. Erkan Yağcı, bu yılki hedeflerinin 12-14 milyon arasında bi ziyaretçi sayısına ulaşmak olduğunu ifade etti.

  ANTALYA'NIN 2018 HEDEFİ 12-14 MİLYON TURİST

  Ziyaretçi sayısının arttırılmasında turizmin çeşitlendirilmesinin önemine değinen Yağcı, ''Antalya'nın tarihi ve kültürel değerlerini de tanıtmak için 2018'i 'Perge Yılı' ilan ettik. Çalışmayla ilgili çok önemli paydaşlarımız var. Sayın valimiz başkanlığında Antalya Valiliği, sayın belediye başkanımız başkanlığında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ile birlikte, yapacağımız çalışmaları planlayacağız.'' dedi.  HEDEF HER 3 TURİSTTEN BİRİNE PERGE'Yİ ZİYARET ETTİRMEK

  Hedeflerinin Antalya'ya gelen her 3 turistten birinin Perge'yi ziyaret etmesini sağlamak olduğunu kaydeden Erkan Yağcı, bu amaç doğrultusunda tüm paydaşların bir araya gelerek çaba ve emek harcaması gerektiğine işaret etti.

  PERGE İÇİN KURUMSAL KİMLİK HAZIRLANDI

  Perge ile ilgili olarak AKTOB'un yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Yağcı, ''Perge için bir kurumsal kimlik hazırladık. İki tane temel görselimiz ve logomuz olacak. Logodaki mavi Akdeniz'i, sarı insanları saran güneşi, turuncu yörenin öne çıkan meyvesi olan portakalı ve bej rengi de Perge Antik Kenti'nin sütunlarını ve tarihi zenginliğini temsil ediyor. Bu sene kullanacağımız logomuz bu olacak.'' şeklinde konuştu.  Kurumsal kimlikle ilgili yapılan afişlerin hava yolu şirketlerinin dergilerinde ilan edileceğini ve bu şekilde Türkiye'ye gelen turistlerde Perge'ye ilişkin bir farkındalık yaratılacağını kaydeden Yağcı, görsellerin turizm dergilerinde İngilizce, Almanca ve Rusça olarak yayınlanacağını belirtti.  ''PERGE'Yİ GÖRDÜNÜZ MÜ?''

  Kampanya mottosunun 'Perge'yi gördünüz mü?'' olacağını açıklayan Yağcı, ''Tıpkı 'visit Antalya' sloganı gibi, 'visit Perge' sloganını da kullanacakları bilgisini verdi.

  Tanıtımların kişilere ve kurumlara ait sosyal medya kanallarında da yayınlanacağına dikkat çeken Erkan Yağcı, tanıtım içeriklerinin bünyelerinde bulunan 900 tane otele de gönderileceğini turistlerin görebilecekleri bi yere asılmasını isteyeceklerini söyledi.

  HAVALİMANIDNA TURİSTLERE BROŞÜR DAĞITILACAK

  Perge ile ilgili olarak hazırlanan tanıtım broşürlerinin tur operatörleri ve acenteler aracılığıyla turistler Antalya'ya iner inmez ulaştırılacağını belirten AKTOB Başkanı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den Perge afişlerinin kent içindeki bilboard'larda yayınlanması için ricada bulunduğunu ve Menderes'in de buna sıcak yaklaştığını söyledi.

  Yağcı, sunumun devamında şunları söyledi:

  Aynı zamanda AKTOB'un web sitesi altında İngilizce yayın yapan bir Perge sayfası oluşturduk. Bu sitede Perge'nin tarihi ve Perge'de yapılacak etkinliklere ilişkin bilgiler yer alıyor.

  Ayrıca otellerin uçak şirketlerinin info kanallarında kullanılmak üzere videolar hazırladık. Dolayısıyla her kanaldan misafirlerimize ulaşmaya çalışacağız.  SEZON AÇILIŞI PERGE'DE YAPILACAK

  2018 turizm sezonunun Perge'de açılmasına ilişkin bir karar aldık. Mayıs ayının ilk haftasında tüm Türkiye turizm sektörünün katılacağı Perge'deki kokteylle sezonu açacağız. İlk lansmanımızı da burada yapacağız.

  TÜREL: BELEDİYE OLARAK GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ

  2018'in Perge Yılı ilan edilmesi konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığının tam desteği olduğunu belirten Menderes Türel ise, Vailik önderliğinde hayata geçen projenin sektör tarafından da sahiplenildiğine dikkat çekti.

  Belediye olarak turizme tüm desteği verdiklerini ifade eden Türel, İstanbul'da yaptıkları eken rezervasyon kampanyasının başarıyla sonuçlandığını söyledi. Perge'nin tanıtımlası adına belediye olarak gerekli desteği vereceklerini ifade eden Menderes Türel, her yıl Antalya'nın farklı bir değerinin öne çıkartılacağını ifade etti.

  KARALOĞLU: ETE-KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ BİR PROJE

  Toplantıda konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise, turizmi 12 aya yayma ve pazarları çeşitlendirme noktasında Perge Yılı'nın ete kemiğe bürünmüş bir proje olduğunu söyledi.

  Antalya'nın benzersiz bir kent olduğunu ancak Perge gibi değerlerin iyi kullanılamadığını kaydeden Karaloğlu, Perge gibi yerleri ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçi sayısına bakıldığında bir problemin olduğunun görüldüğünü belirtti.

  2018'in Perge Yılı ilan edilmesi konusunda sektörün büyük destek verdiğini aktaran Vali Karaloğlu, ''Antalya'ya gelen misafirlere Perge'yi ziyaret ettirme gibi bir amacımız var. Yıl sonunda ne kadar başarılı oluruz, onu göreceğiz. Ama bizim yola çıkarken koyduğumuz hedef her üç turistten birinin Perge'yi ziyaret etmesini sağlamak.'' dedi.


   

     Haberi Paylaşın :
  Bu haber 11.04.2018 - 12:32:15 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Rusya'da bir seyahat şirketi iflası daha: Çıkış yolu bulamadık!
  Erdoğan bakanlık için Mehmet Ersoy'a ETS şartı mı koştu?
  Mehmet Ersoy her hafta sektörle toplantı yapacak
  İzmir turizmi ilk 6 ayda yüzde 20 büyüdü
  Fuar ve tanıtım desteklerinde önemli değişiklik: Kapsam genişledi
  Antik kentin üzerine yapılan AVM, imar barışı için başvuru yaptı
  CNR Expo Fuar Merkezinde 5 ayda ikinci yangın
  Rus tatil sitesi: Türkiye tatili fiyatları %2 düştü, satışlar %42 arttı
  Alman tur operatörü İzmir'de otel açacağını duyurdu
  Uyanık İngiliz turistler, bunlar olmadan reklamasyon davası açamayacak
  Türk Hava Yolları, Singapurlu şirketle yaptığı anlaşmadan çekildi
  Haziranda Türkiye'de hangi ülke vatandaşı kaç konut aldı?
  Sağlık turizmi torba yasaya girdi, USHAŞ adında şirket kuruluyor
  Numan Kurtulmuş'un yeni görevi belli oldu
  Iventum Global bu yıl 15 Hint düğünü yapmayı hedefliyor
  Rosati: Türk otelci fiyat arttırırken temkinli olmalı!
  Dünyanın en iyi hava yolu şirketleri açıklandı, THY 6 sıra birden geriledi
  Besa Group'un Bodrum'a yapacağı 50 milyon $'lık otel için imzalar atıldı
  'Henüz Türkiye'ye gelmemiş milyonlarca Rus turist var'
  TurizmGüncel uyarmıştı: Bu seferki kurban Recai Çakır oldu
  İstanbul Asya ve GAP Yöre Temsil Kurulu seçimleri sonuçlandı
  İstanbul Lütfi Kırdar'ın genel müdürlüğüne Handan Boyce getirildi
  İşte Rusya'daki en ucuz paket turlar ve Türkiye'nin durumu
  Rusya'daki iFly rüşvet davasında bir tutuklama daha
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun