Alternatif arayışı: Rus operatörlerden İsrail'e 'her şey dahile geçin' teklifi

Alternatif arayışı: Rus operatörlerden İsrail'e 'her şey dahile geçin' teklifi
Rusya'dan Mısır'a dönük uçuşların durdurulmasının ardından Rus tur operatörleri alternatif destinasyon arayışlarına hız verdiler. Operatörlerin, İsrailli otelcilere her şey dahil sistemine geçmeyi teklif ettiği belirtildi.


TürkRus.com'un Rus haber ajanslarından aktardığı habere göre, Rusyalı tur operatörleri Tel Aviv’e başvurarak, İsrail otellerinin her şey dahil sistemine geçmesini talep etti. Söz konusu açıklamanın ise İsrail Turizm Bakanlığı tarafından yapıldığı kaydedildi.

İsrail Turizm Bakanlığı Rusya ve BDT Departmanı Müdürü Kseniya Kobyakova, Rusyalı tur operatörleri ve İsrail arasında konuyla ilgili yürütülen müzakerelerin bir hafta içinde sonlanmasının beklendiğini, İsrail’in her şey dahil sistemine sıcak baktığını söyledi.

İsrail’e tur paketi fiyatlarının Mısır’a göre daha pahalı olduğunu hatırlatan Kobyakova, “Ancak oteller kolaylık sağlamaya ve fiyatlarda indirime gitmeye hazır” dedi.

İsrailli yetkili, Mısır’a uçuş yasağı sonrası Rusya’dan bu ülkeye turist akışında yüzde 20 artış beklendiğini ekledi.

Rusya’dan geçtiğimiz eylül ayında Mısır’a 529 bin, İsrail’e ise sadece 24 bin 700 turist gitmişti.

Rusya, ekim ayı sonunda yaşanan ve 224 kişinin hayatını kaybettiği uçak faciasının ardından Mısır’a uçuşları yasaklama kararı almıştı.Bu Haber 18.11.2015 - 09:55:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.