Benzer Haberler:
  İzmir'de yapılacak iki fuar için Validen 'acil' kodlu çalışma çağrısı
  Bakanlık tanıtım ve pazarlama çalışmalarına ne kadar destek verecek?
  İngiliz seyahat şirketlerine tuhaf Türkiye uyarısı: Her an yalpalayabilir!
  Hizmet sektörü güven endeksi geriledi
  Avrupa ülkelerinde tatil yapacak İngilizlere kötü haber
  İngiltere'den Tunus turizmini rahatlatan karar
  2018'in en ucuz 'her şey dahil' destinasyonları belli oldu
  Mahkemeden uyanık İngiliz turiste 10 bin pound 'sahte hastalık' cezası
  İzmir turizmindeki toparlanma sürüyor
  İngiltere'de 'paket tur yönetmeliği' değişti, acentelerin işi artık daha zor

  2017 Endüstri Raporu açıklandı, İngiltere'de ilk 4'te hangi ülkeler var?

  9.11.2017 - 17:29:27  Endüstri Raporu 2017, World Travel Market'ta yayınlandı. Turizm profesyonelleri ve seyahatçilerle yapılan anketlerden yola çıkılarak 2018'e dair öngörülerin paylaşıldığı raporda, İngiltere pazarında ülke taleplerinin ne durumda olduğuna ilişkin bilgiler de yer aldı.  TurizmGüncel - Dış Haberler

  World Travel Market için hazırlanan Endüsrt Raporu 2017, 1622 turizm profesyoneli ile, yılda en az bir kere yurt dışında veya İngiltere'de tatil yapan 1025 İngiliz vatandaşı ile yapılan görüşmelerle oluşturuldu.

  WTM Londra Fuarı'nda turizm projfesyonelleri ile yapılan görüşmeler, 2018 yılında seyahat endüstrisine ilişkin pozitif beklentilerin olduğunu ortaya koydu.  Raporda öne çıkan başlıklar şöyle:

  *Araştırmaya katılanların yüzde 74'ü seyahat endüstrisinin 2018 yılında büyümeye devam edeceğini belirtirken, bunlardan yüzde 56'sı hafif bir büyüme, yüzde 18'i ise güçlü büyüme olacağını tahmine diyor.

  *Katılımcıların yüzde 14'ü seyahat sektörünün 2018'de 2017'ye paralel bir seyir izleyeceğini belirtirken, yüzde 11'i hafif bir daralma, yüzde 1'i ise güçlü bir daralma yaşanacağı görüşünde.

  *Araştırmaya katılan turizmcilerin yüzde 80'i 2018 yılında kendi şirketinin daha fazla rezervasyon alacağını düşünüyor. Geçen yılki raporda bu oran yüzde 67 olarak ölçülmüştü.

  *Önde gelen turizm şirketleri ve grupları, Avrupa'ya dair endişeler ve terörizm tehdidine rağmen seyahat sektörünün büyüyeceği konusunda hemfikir.

  * 2018 öngörülerine göre, önümüzdeki yıl tatil fiyatlarında artış kaydedilecek. Artış oranı bazı sektörlerde yüzde 4'ü bulacak. Tahminlere göre uçak biletleri yüzde 3.5, otel fiyatları yüzde 3.7, tren, otobüs ve taksi fiyatları yüzde 0.6 oranında artacak. Enflasyon ise yüzde 3'ün altında kalacak.

  *Katılımcıların yüzde 53'ü Brexit'in, bir destinasyon olarak İngiltere'nin imajını olumsuz etkilediğini belirtirken, yüzde 55'i Brexit'in şirketlerini olumsuz etkileyeceğini beyan ediyor.  *Şirketlerin yüzde 23'ü Brexit'in getirdiği belirsizlikler nedeniyle Avrupa vatandaşı çalışanlarının işinden ayrıldığını, yüzde 50'si ise aynı nedenle işe Avrupalı personel almakta sıkıntı yaşadığını ifade ediyor.

  *İngiliz tatilcilerin yüzde 54'ü Brexit'in ardından poundun euro karşısında değer kaybedeceğini düşünürken, yüzde 52'lik bir kesim tatil fiyatlarının daha yüksek olacağı görüşünde. Bulgulara göre, katılımcıların yüzde 38'i, Brexit sonrası Avrupa genelinde ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanamamaktan endişe ediyor. Katılımcıların yüzde 33'ü ise, Avrupa ülkelerine girişte pasaport kuyruklarının uzayacağı görüşünde. Yüzde 25'lik bir kesim, Brexit sonrası mobil aygıtlarını Avrupa ülkelerinde kullandıklarında ücretlendirmenin nasıl olacağını merak ediyor. İngilizlerin bir diğer korkusu ise Avrupa genelindeki tüketici haklarından yararlanamama. Bunların başında ise uçak gecikmeleri durumunda hava yolu şirketinden talep edilen tazminatlar geliyor.

  *ABD'ye gitmeyi planlayan İngiliz vatandaşlarının sayısı yüzde 27 oranında azalırken, Trump'ın başkan olmasının ardından İngiliz şirketlerinin yüzde 16'sı pazarlama kampanyasını değiştirdi. Turizm şiketlerinin yüzde 40'ı, Trump idaresindeki bir ABD'nin tiaret için uygun olmadığı görüşünde.

  *İngiliz tatilcilerin en çok gitmek istediği 3 destinasyon; İtalya: yüzde 69, ABD: yüzde 54, Yunanistaan: yüzde 48 ve Küba: yüzde 24 olarak sıralandı.

  *Fuara katılan profesyonellerin en çok hangi ülkelerin standıyla ilgilendikleri sorusuna ise; Italya: yüzde 54, Yunanistan: yüzde 35 ve Türkiye: yüzde 28 şeklinde yanıtlar verildi.

  *2017 yılında büyük sıçrama yapan Yunanistan turizminin 2018 yılında da büyümeye devam etmesi bekleniyor. Fuar katılımcılarının yüzde 48'i Yunanistanlı şirketlerle görüşme yapmayı, bunların yüzde 83'ü ise kontrat imzalamayı umduğunu belirtiyor. Araştırmaya katılanların yüzde 38'i ise önümüzdeki yıl Yunanistanlı şirketlerle daha fazla iş yapacağını açıkladı.  *Araştırmaya katılan İngiliz tatilcilerin yüzde 48'i Yunanistan'ı ziyaret etmek istediğini beyan etti.

  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 9.11.2017 - 17:29:27 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  IMF Türkiye'ye ilişkin büyüme beklentisini düşürdü
  Turizmci İbrahim Güler kalbine yenik düştü
  Otelciye ve bakanlığa 'kat mülkiyeti' uyarısı: Travmalar yaşanabilir!
  Antalya temmuz ayında 2 milyon ziyaretçi sayısına koşuyor
  TÜRSAB'ın 35 Yöre Temsil Kurulu için seçim süreci başladı
  Helal Akreditasyon Kurumu da Cumhurbaşkanına bağlandı
  'Turizm sektörü ikizime teslim edildi, sektör holding gibi yönetilmeli'
  Üç kuruluş Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlandı
  Tez Tour'un hava yolu iFly'ın müdürü rüşvetten tutuklandı
  Lufthansa ile Ryanair arasında LudaMotion savaşı
  Adnan Oktar'ın turizm şirketleri de varmış
  Mısır, Fransa pazarına da geri döndü
  Turistik otellerde kadınlara zorla fuhuş yaptıran çeteye operasyon
  ATAV 'Perge'de 1001 Gece Masalları' etkinliği düzenledi
  Mete Vardar’dan Mehmet Ersoy açıklaması
  'Maaşını alamayan personel, lüks otelin eşyalarına el koydu' iddiası
  Thomas Cook yeni başkan arayışında
  İzmir'de yapılacak iki fuar için Validen 'acil' kodlu çalışma çağrısı
  Operasyonlarını durduran Natalie'nin hangi ülkede kaç müşterisi var?
  Resort Kongresi'ne bu yıl hangi isimler katılacak?
  Antalya Büyükşehir Belediyesi, o proje için 87 milyon liralık ihale açtı
  Antalya'da 37.7 milyon lira bedelle turizm tesisi yapımı ve kiralama ihalesi
  BODER Başkanı Halil Özyurt'un acı günü
  Almanya'da Türk otellerine dönük rezervasyon isteğinde büyük düşüş
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun