2017 Endüstri Raporu açıklandı, İngiltere'de ilk 4'te hangi ülkeler var?

  9.11.2017 - 17:29:27  Endüstri Raporu 2017, World Travel Market'ta yayınlandı. Turizm profesyonelleri ve seyahatçilerle yapılan anketlerden yola çıkılarak 2018'e dair öngörülerin paylaşıldığı raporda, İngiltere pazarında ülke taleplerinin ne durumda olduğuna ilişkin bilgiler de yer aldı.  TurizmGüncel - Dış Haberler

  World Travel Market için hazırlanan Endüsrt Raporu 2017, 1622 turizm profesyoneli ile, yılda en az bir kere yurt dışında veya İngiltere'de tatil yapan 1025 İngiliz vatandaşı ile yapılan görüşmelerle oluşturuldu.

  WTM Londra Fuarı'nda turizm projfesyonelleri ile yapılan görüşmeler, 2018 yılında seyahat endüstrisine ilişkin pozitif beklentilerin olduğunu ortaya koydu.  Raporda öne çıkan başlıklar şöyle:

  *Araştırmaya katılanların yüzde 74'ü seyahat endüstrisinin 2018 yılında büyümeye devam edeceğini belirtirken, bunlardan yüzde 56'sı hafif bir büyüme, yüzde 18'i ise güçlü büyüme olacağını tahmine diyor.

  *Katılımcıların yüzde 14'ü seyahat sektörünün 2018'de 2017'ye paralel bir seyir izleyeceğini belirtirken, yüzde 11'i hafif bir daralma, yüzde 1'i ise güçlü bir daralma yaşanacağı görüşünde.

  *Araştırmaya katılan turizmcilerin yüzde 80'i 2018 yılında kendi şirketinin daha fazla rezervasyon alacağını düşünüyor. Geçen yılki raporda bu oran yüzde 67 olarak ölçülmüştü.

  *Önde gelen turizm şirketleri ve grupları, Avrupa'ya dair endişeler ve terörizm tehdidine rağmen seyahat sektörünün büyüyeceği konusunda hemfikir.

  * 2018 öngörülerine göre, önümüzdeki yıl tatil fiyatlarında artış kaydedilecek. Artış oranı bazı sektörlerde yüzde 4'ü bulacak. Tahminlere göre uçak biletleri yüzde 3.5, otel fiyatları yüzde 3.7, tren, otobüs ve taksi fiyatları yüzde 0.6 oranında artacak. Enflasyon ise yüzde 3'ün altında kalacak.

  *Katılımcıların yüzde 53'ü Brexit'in, bir destinasyon olarak İngiltere'nin imajını olumsuz etkilediğini belirtirken, yüzde 55'i Brexit'in şirketlerini olumsuz etkileyeceğini beyan ediyor.  *Şirketlerin yüzde 23'ü Brexit'in getirdiği belirsizlikler nedeniyle Avrupa vatandaşı çalışanlarının işinden ayrıldığını, yüzde 50'si ise aynı nedenle işe Avrupalı personel almakta sıkıntı yaşadığını ifade ediyor.

  *İngiliz tatilcilerin yüzde 54'ü Brexit'in ardından poundun euro karşısında değer kaybedeceğini düşünürken, yüzde 52'lik bir kesim tatil fiyatlarının daha yüksek olacağı görüşünde. Bulgulara göre, katılımcıların yüzde 38'i, Brexit sonrası Avrupa genelinde ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanamamaktan endişe ediyor. Katılımcıların yüzde 33'ü ise, Avrupa ülkelerine girişte pasaport kuyruklarının uzayacağı görüşünde. Yüzde 25'lik bir kesim, Brexit sonrası mobil aygıtlarını Avrupa ülkelerinde kullandıklarında ücretlendirmenin nasıl olacağını merak ediyor. İngilizlerin bir diğer korkusu ise Avrupa genelindeki tüketici haklarından yararlanamama. Bunların başında ise uçak gecikmeleri durumunda hava yolu şirketinden talep edilen tazminatlar geliyor.

  *ABD'ye gitmeyi planlayan İngiliz vatandaşlarının sayısı yüzde 27 oranında azalırken, Trump'ın başkan olmasının ardından İngiliz şirketlerinin yüzde 16'sı pazarlama kampanyasını değiştirdi. Turizm şiketlerinin yüzde 40'ı, Trump idaresindeki bir ABD'nin tiaret için uygun olmadığı görüşünde.

  *İngiliz tatilcilerin en çok gitmek istediği 3 destinasyon; İtalya: yüzde 69, ABD: yüzde 54, Yunanistaan: yüzde 48 ve Küba: yüzde 24 olarak sıralandı.

  *Fuara katılan profesyonellerin en çok hangi ülkelerin standıyla ilgilendikleri sorusuna ise; Italya: yüzde 54, Yunanistan: yüzde 35 ve Türkiye: yüzde 28 şeklinde yanıtlar verildi.

  *2017 yılında büyük sıçrama yapan Yunanistan turizminin 2018 yılında da büyümeye devam etmesi bekleniyor. Fuar katılımcılarının yüzde 48'i Yunanistanlı şirketlerle görüşme yapmayı, bunların yüzde 83'ü ise kontrat imzalamayı umduğunu belirtiyor. Araştırmaya katılanların yüzde 38'i ise önümüzdeki yıl Yunanistanlı şirketlerle daha fazla iş yapacağını açıkladı.  *Araştırmaya katılan İngiliz tatilcilerin yüzde 48'i Yunanistan'ı ziyaret etmek istediğini beyan etti.

  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 9.11.2017 - 17:29:27 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Avrupa'nın Türkiye konusunda kafası karışık: Şimdi de İsviçre modeli
  Intercontinental Hotel'e silahlı saldırı, ölü ve yaralılar var
  Eskişehir'de tur otobüsü faciası: 11 ölü 44 yaralı
  VİDEO: Pilottan yürekleri ağızlara getiren iniş
  Valilik, alkol satışı olmayan şenliği 'alkolü özendiriyor' deyip yasakladı
  Mersin'de 6 alan 'kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi' ilan edildi
  Emirates'ten 16 milyar dolarlık uçak siparişi
  TURYİD, İstanbul'da 'Global Gastronomi Zirvesi' düzenliyor
  Facebook'un yeni algoritması ne anlama geliyor, oteller ne yapmalı?
  Küresel otelcilik piyasasında 1.95 milyar dolarlık dev satın alma
  'Helal turizm' kavramı diğer otelleri itibarsızlaştırıp zor duruma düşürüyor'
  Meeting Point'in yeni markasıyla açacağı iki otelden biri Türkiye'de
  Türkiye'de en çok konut alan yabacı ülke vatandaşları belli oldu
  İnşaat şirketleri Kanal İstanbul arazilerini Araplara pazarlamaya başladı
  Tarihi Yarımada'nın silüetini bozan kuleler yasal hale geldi
  2017'de en çok hangi müzeler ziyaret edildi?
  2018'de Rusya manzarası: Türkiye paket turu uçak biletinden ucuz
  Rus hava yolu şirketi Pobeda paket tur pazarına mı giriyor?
  'Turizmcinin krizde aldığı ilk 'önlem' personel kıyımı'
  Azur Air Almanya filosundaki uçak sayısını arttırıyor
  Hamdi Güvenç açıkladı: Tataristan-Dalaman uçuşları başlıyor
  Pegasus'un Trabzon'da kaza yapan uçağı bulunduğu yerden çıkarıldı
  Otel sayısını 15'e çıkardı, 2018’i kaliteli hizmet ve marka yılı ilan etti
  Ukrayna'da tur operatörlerinin yükümlülükleri arttırılıyor
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun