Benzer Haberler:
  Thomas Cook'un Türkiye paket turu satışları yüzde 84 arttı
  Jet2 bu sefer de Manchester kapasitesini arttırdı, Türkiye de listede
  AB İlerleme Raporunda bu da var: Sıfırlayın!
  AB'den Türkiye raporu: Türkiye birlikten hızla uzaklaşıyor
  Türkiye Çin'de bu video ile tanıtılıyor
  Jet2, 2019 için Bradford'dan 1.8 milyon koltuk planladı, favori Antalya
  ABD, İngiltere ve Fransa Suriye'ye saldırdı
  Uyanık İngiliz tatilci yolun sonuna geldi: Bakanlık yeni yönetmelik hazırlıyor
  Jeremy Ellis TUI İngiltere ile yollarını ayırdı
  Erkan Yağcı: Turizmde mevsimsellik kısır döngüsünü kırmamız gerekiyor

  2017 Endüstri Raporu açıklandı, İngiltere'de ilk 4'te hangi ülkeler var?

  9.11.2017 - 17:29:27  Endüstri Raporu 2017, World Travel Market'ta yayınlandı. Turizm profesyonelleri ve seyahatçilerle yapılan anketlerden yola çıkılarak 2018'e dair öngörülerin paylaşıldığı raporda, İngiltere pazarında ülke taleplerinin ne durumda olduğuna ilişkin bilgiler de yer aldı.  TurizmGüncel - Dış Haberler

  World Travel Market için hazırlanan Endüsrt Raporu 2017, 1622 turizm profesyoneli ile, yılda en az bir kere yurt dışında veya İngiltere'de tatil yapan 1025 İngiliz vatandaşı ile yapılan görüşmelerle oluşturuldu.

  WTM Londra Fuarı'nda turizm projfesyonelleri ile yapılan görüşmeler, 2018 yılında seyahat endüstrisine ilişkin pozitif beklentilerin olduğunu ortaya koydu.  Raporda öne çıkan başlıklar şöyle:

  *Araştırmaya katılanların yüzde 74'ü seyahat endüstrisinin 2018 yılında büyümeye devam edeceğini belirtirken, bunlardan yüzde 56'sı hafif bir büyüme, yüzde 18'i ise güçlü büyüme olacağını tahmine diyor.

  *Katılımcıların yüzde 14'ü seyahat sektörünün 2018'de 2017'ye paralel bir seyir izleyeceğini belirtirken, yüzde 11'i hafif bir daralma, yüzde 1'i ise güçlü bir daralma yaşanacağı görüşünde.

  *Araştırmaya katılan turizmcilerin yüzde 80'i 2018 yılında kendi şirketinin daha fazla rezervasyon alacağını düşünüyor. Geçen yılki raporda bu oran yüzde 67 olarak ölçülmüştü.

  *Önde gelen turizm şirketleri ve grupları, Avrupa'ya dair endişeler ve terörizm tehdidine rağmen seyahat sektörünün büyüyeceği konusunda hemfikir.

  * 2018 öngörülerine göre, önümüzdeki yıl tatil fiyatlarında artış kaydedilecek. Artış oranı bazı sektörlerde yüzde 4'ü bulacak. Tahminlere göre uçak biletleri yüzde 3.5, otel fiyatları yüzde 3.7, tren, otobüs ve taksi fiyatları yüzde 0.6 oranında artacak. Enflasyon ise yüzde 3'ün altında kalacak.

  *Katılımcıların yüzde 53'ü Brexit'in, bir destinasyon olarak İngiltere'nin imajını olumsuz etkilediğini belirtirken, yüzde 55'i Brexit'in şirketlerini olumsuz etkileyeceğini beyan ediyor.  *Şirketlerin yüzde 23'ü Brexit'in getirdiği belirsizlikler nedeniyle Avrupa vatandaşı çalışanlarının işinden ayrıldığını, yüzde 50'si ise aynı nedenle işe Avrupalı personel almakta sıkıntı yaşadığını ifade ediyor.

  *İngiliz tatilcilerin yüzde 54'ü Brexit'in ardından poundun euro karşısında değer kaybedeceğini düşünürken, yüzde 52'lik bir kesim tatil fiyatlarının daha yüksek olacağı görüşünde. Bulgulara göre, katılımcıların yüzde 38'i, Brexit sonrası Avrupa genelinde ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanamamaktan endişe ediyor. Katılımcıların yüzde 33'ü ise, Avrupa ülkelerine girişte pasaport kuyruklarının uzayacağı görüşünde. Yüzde 25'lik bir kesim, Brexit sonrası mobil aygıtlarını Avrupa ülkelerinde kullandıklarında ücretlendirmenin nasıl olacağını merak ediyor. İngilizlerin bir diğer korkusu ise Avrupa genelindeki tüketici haklarından yararlanamama. Bunların başında ise uçak gecikmeleri durumunda hava yolu şirketinden talep edilen tazminatlar geliyor.

  *ABD'ye gitmeyi planlayan İngiliz vatandaşlarının sayısı yüzde 27 oranında azalırken, Trump'ın başkan olmasının ardından İngiliz şirketlerinin yüzde 16'sı pazarlama kampanyasını değiştirdi. Turizm şiketlerinin yüzde 40'ı, Trump idaresindeki bir ABD'nin tiaret için uygun olmadığı görüşünde.

  *İngiliz tatilcilerin en çok gitmek istediği 3 destinasyon; İtalya: yüzde 69, ABD: yüzde 54, Yunanistaan: yüzde 48 ve Küba: yüzde 24 olarak sıralandı.

  *Fuara katılan profesyonellerin en çok hangi ülkelerin standıyla ilgilendikleri sorusuna ise; Italya: yüzde 54, Yunanistan: yüzde 35 ve Türkiye: yüzde 28 şeklinde yanıtlar verildi.

  *2017 yılında büyük sıçrama yapan Yunanistan turizminin 2018 yılında da büyümeye devam etmesi bekleniyor. Fuar katılımcılarının yüzde 48'i Yunanistanlı şirketlerle görüşme yapmayı, bunların yüzde 83'ü ise kontrat imzalamayı umduğunu belirtiyor. Araştırmaya katılanların yüzde 38'i ise önümüzdeki yıl Yunanistanlı şirketlerle daha fazla iş yapacağını açıkladı.  *Araştırmaya katılan İngiliz tatilcilerin yüzde 48'i Yunanistan'ı ziyaret etmek istediğini beyan etti.

  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 9.11.2017 - 17:29:27 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Thomas Cook'un Türkiye paket turu satışları yüzde 84 arttı
  Ortadoğu pazarında çalışan turizmciler, Türkiye'deki fiyat artışından endişeli
  THY pilotundan mektup: Yorgunluktan ve uykusuzluktan ölüyoruz!
  Dosso Dossi otelleri büyük bir dönüşüme hazırlanıyor
  Otelcilere 'kişisel veri' uyarısı: Temel hak ve hürriyetler korunmak zorunda
  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun!
  Delphin Otellerinin sahipleri yeniden gözaltında
  Dorak'ın patronundan Ulusoy'a şok suçlama: 3 milyon dolarımı...
  Çeşme-Alaçatı havalimanı ihalesini kazanan şirket belli oldu
  Bakan açıkladı: 1 milyar dolar yatırımla Mersin'e ikinci Belek kurulacak
  Turizm sektöründe bugün neler oldu? 30 saniyede Günün Özeti
  Mehmet İşler: Yunanistan'a 1.5 milyon turist gönderdik, 200 bin turist aldık
  İşte Türkiye'nin yeni Moskova Kültür ve Turizm Müşaviri
  Antalya'da bu zamana kadarki en büyük Hint düğünü yapıldı
  TUSİAD'dan seçim açıklaması: İstikrarı bocazak uygulamalardan kaçının
  Ali Koç Bodrum'da gövde gösterisi yaptı
  Hakan Bakar: Türk otelciler bu yıl çok iyi paralar kazanacak
  Oteller Rus turiste yer kalması için Avrupa'ya 'stop' çekiyor
  İngiliz Yotel, 3. havalimanına yapacağı 451 odalı otelle Türkiye pazarına giriyor
  Turizm sektöründe bugün neler oldu? 30 saniyede Günün Özeti
  Kruvaziyerle turist getiren acentelere toplam ne kadar para verilecek?
  Jet2 bu sefer de Manchester kapasitesini arttırdı, Türkiye de listede
  Merkez Bankası yıl sonu dolar tahminini açıkladı
  Yabancılara satılan konutta Irak Suudi Arabistan ve İran lider
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun