2017 Endüstri Raporu açıklandı, İngiltere'de ilk 4'te hangi ülkeler var?

  9.11.2017 - 17:29:27  Endüstri Raporu 2017, World Travel Market'ta yayınlandı. Turizm profesyonelleri ve seyahatçilerle yapılan anketlerden yola çıkılarak 2018'e dair öngörülerin paylaşıldığı raporda, İngiltere pazarında ülke taleplerinin ne durumda olduğuna ilişkin bilgiler de yer aldı.  TurizmGüncel - Dış Haberler

  World Travel Market için hazırlanan Endüsrt Raporu 2017, 1622 turizm profesyoneli ile, yılda en az bir kere yurt dışında veya İngiltere'de tatil yapan 1025 İngiliz vatandaşı ile yapılan görüşmelerle oluşturuldu.

  WTM Londra Fuarı'nda turizm projfesyonelleri ile yapılan görüşmeler, 2018 yılında seyahat endüstrisine ilişkin pozitif beklentilerin olduğunu ortaya koydu.  Raporda öne çıkan başlıklar şöyle:

  *Araştırmaya katılanların yüzde 74'ü seyahat endüstrisinin 2018 yılında büyümeye devam edeceğini belirtirken, bunlardan yüzde 56'sı hafif bir büyüme, yüzde 18'i ise güçlü büyüme olacağını tahmine diyor.

  *Katılımcıların yüzde 14'ü seyahat sektörünün 2018'de 2017'ye paralel bir seyir izleyeceğini belirtirken, yüzde 11'i hafif bir daralma, yüzde 1'i ise güçlü bir daralma yaşanacağı görüşünde.

  *Araştırmaya katılan turizmcilerin yüzde 80'i 2018 yılında kendi şirketinin daha fazla rezervasyon alacağını düşünüyor. Geçen yılki raporda bu oran yüzde 67 olarak ölçülmüştü.

  *Önde gelen turizm şirketleri ve grupları, Avrupa'ya dair endişeler ve terörizm tehdidine rağmen seyahat sektörünün büyüyeceği konusunda hemfikir.

  * 2018 öngörülerine göre, önümüzdeki yıl tatil fiyatlarında artış kaydedilecek. Artış oranı bazı sektörlerde yüzde 4'ü bulacak. Tahminlere göre uçak biletleri yüzde 3.5, otel fiyatları yüzde 3.7, tren, otobüs ve taksi fiyatları yüzde 0.6 oranında artacak. Enflasyon ise yüzde 3'ün altında kalacak.

  *Katılımcıların yüzde 53'ü Brexit'in, bir destinasyon olarak İngiltere'nin imajını olumsuz etkilediğini belirtirken, yüzde 55'i Brexit'in şirketlerini olumsuz etkileyeceğini beyan ediyor.  *Şirketlerin yüzde 23'ü Brexit'in getirdiği belirsizlikler nedeniyle Avrupa vatandaşı çalışanlarının işinden ayrıldığını, yüzde 50'si ise aynı nedenle işe Avrupalı personel almakta sıkıntı yaşadığını ifade ediyor.

  *İngiliz tatilcilerin yüzde 54'ü Brexit'in ardından poundun euro karşısında değer kaybedeceğini düşünürken, yüzde 52'lik bir kesim tatil fiyatlarının daha yüksek olacağı görüşünde. Bulgulara göre, katılımcıların yüzde 38'i, Brexit sonrası Avrupa genelinde ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanamamaktan endişe ediyor. Katılımcıların yüzde 33'ü ise, Avrupa ülkelerine girişte pasaport kuyruklarının uzayacağı görüşünde. Yüzde 25'lik bir kesim, Brexit sonrası mobil aygıtlarını Avrupa ülkelerinde kullandıklarında ücretlendirmenin nasıl olacağını merak ediyor. İngilizlerin bir diğer korkusu ise Avrupa genelindeki tüketici haklarından yararlanamama. Bunların başında ise uçak gecikmeleri durumunda hava yolu şirketinden talep edilen tazminatlar geliyor.

  *ABD'ye gitmeyi planlayan İngiliz vatandaşlarının sayısı yüzde 27 oranında azalırken, Trump'ın başkan olmasının ardından İngiliz şirketlerinin yüzde 16'sı pazarlama kampanyasını değiştirdi. Turizm şiketlerinin yüzde 40'ı, Trump idaresindeki bir ABD'nin tiaret için uygun olmadığı görüşünde.

  *İngiliz tatilcilerin en çok gitmek istediği 3 destinasyon; İtalya: yüzde 69, ABD: yüzde 54, Yunanistaan: yüzde 48 ve Küba: yüzde 24 olarak sıralandı.

  *Fuara katılan profesyonellerin en çok hangi ülkelerin standıyla ilgilendikleri sorusuna ise; Italya: yüzde 54, Yunanistan: yüzde 35 ve Türkiye: yüzde 28 şeklinde yanıtlar verildi.

  *2017 yılında büyük sıçrama yapan Yunanistan turizminin 2018 yılında da büyümeye devam etmesi bekleniyor. Fuar katılımcılarının yüzde 48'i Yunanistanlı şirketlerle görüşme yapmayı, bunların yüzde 83'ü ise kontrat imzalamayı umduğunu belirtiyor. Araştırmaya katılanların yüzde 38'i ise önümüzdeki yıl Yunanistanlı şirketlerle daha fazla iş yapacağını açıkladı.  *Araştırmaya katılan İngiliz tatilcilerin yüzde 48'i Yunanistan'ı ziyaret etmek istediğini beyan etti.

  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 9.11.2017 - 17:29:27 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Matador Network, 10 film ve yazılarla Türkiye'yi tanıtacak
  Türkiye seyahat için ikinci en riskli ülkeler grubunda gösterildi
  Unicredit Bank: Türkiye'de dolar yıl sonunda 4.15 olacak
  Erdoğan imzaladı, 'Helal Akreditasyon Kurumu' resmen kuruldu
  THY gayrimenkul işine girdi
  Antalya'nın sorunları ''Kent Konferansları'nda konuşulacak
  İşte Türkiye'nin 2018 yılında acentelere vereceği toplam destek
  İstanbul'da Troya sergisi
  Ünlü tur operatörünün çalışanı 700 bin lirayı zimmetine geçirdi
  Jolly Tur'dan Antalya'da büyük buluşma
  THY ile Do&Co'nun ayrılma nedeni 'şerefiye' mi?
  Yunan halkı Türkiye hakkında ne düşünüyor?
  'Enflasyon inim inim inletiyor ama onların umurunda değil'
  70 yıllık efsane marka 'Ceylan Kız' icradan satılıyor
  Setur, BookinTurkey'i Seturbiz adıyla yeniledi
  Belediyeye ait otel arazisi ihaleye çıkarıldı
  İşte bu hafta Almanya'da en çok aranan Türk otelleri
  Almanlar 2017'de paket turlara ne kadar harcadı?
  Ertuğrul Günay Yassıada için Twitter'dan isyan etti ama...
  Türkiye turizminin 2018 yol haritası bu kongrede tartışılacak
  MSC 9 milyar dolar yatırımla 6 dev gemiyi daha filosuna katacak
  Bakanlık, Xanthos ve Letoon antik kentlerini ziyarete açmaya hazırlanıyor
  Four Seasons'ın kurucusundan Türkiye ve şirkete ilişkin açıklamalar
  14 turizm şirketine 700 milyon TL'lik vergi, resim ve harç istisnası getirildi
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun