TUI'nin Robinson Club'larına karşı Thomas Cook'tan önemli hamle

  TUI'nin Robinson Club'larına karşı Thomas Cook'tan önemli hamle
Avrupa'nın ikinci büyük seyahat grubu Thomas Cook, 25 Robinson Club ile lider olduğu Rbinson Club'a Aldina'nın yüde 42'sini satın alarak yanıt verdi. Peki Thomas Cook stretajik anlaşma ile ne hedefliyor?


TurizmGüncel - Dış Haberler

Tur operatörü Thomas Cook, 1973 yılında kurduğu, ancak 2005 ve 2012 yıllarında iki aşamada sattığı Almanya merkezli club resort operatörü Aldiana'nın yüzde 42'lik hissesini satın aldı. Son yıllarda birkaç kez sahip değiştiren şirket, son olarak İsviçre merkezli LMEY Group'un kontrolündeydi.

İspanya, Yunanistan, Kıbrıs, Tunus ve Avusturya'da 8 tane club resort işleten Aldiana, önümüzdeki 2 yılda 4 tane club resort daha açmayı planlıyor.TUI'NİN ROBINSON CLUB'LARI İLE REKABET EDECEK

LMEY ile Thomas Cook, Aldiana Club'ları Thomas Cook'un markalarından biri haline getirmek için stratejik bir ortaklık planlıyor. Thomas Cook, 25 tane Robinson Club'ı Almanya'da pazar lideri olan TUI ile rekabet etmeye hazırlanıyor.

İKİ ŞİRKET, YENİ YATIRIMLAR İÇİN 150 MİLYON POUNDLUK FON OLUŞTURDU

Thomas Cook ile LMEY'in anlaşması sadece Aldiana clubları kapsamıyor. İki şirket ayrıca, Thomas Cook'un otel markalarının büyütülmesi için de bir yatırım platformu oluşturmak için imza attı. Anlaşmanın ilk aşamada 5 oteli kapsadığı belirtildi. Bu amaçla oluşturulan 150 milyon poundluk fonla, Thomas Cook'un güçlü olduğu hedef destinasyonlarda yatırımı yapılması öngörülüyor.

Yeni işbirliği ile ilgili olarak değerlendirme yapan Thomas Cook CEO'su Peter Fakhauser şunları söyledi:

''ZIPLAMA TAHTASI OLACAK''

''Kendi otel markalarımızla yarattığımız güçlü büyümenin anahtarı, müşterilerin beklentisine uygun şekilde yüksek kaliteli hizmet vermemiz. Değişik lokasyonlarda deniz, kum, güneş tatilinde özelliklerin belirlenmesi ve geliştirilmesi konusunda rüştünü ıspatlamış LMEY ile yaptığımız stratejik ortaklık, bize bu alanda mükemmel bir zıplama tahtası olacak.

''YENİ YATIRIMLAR İÇİN PERSPEKTİS SUNACAK''

Aldina hisselerini satın almamız; hem müşterilerimize sunduğumuz seçenekleri zenginleştirecek hem de gelecekte yapacağımız yatırımların özellikleri için perspektif sunacak. Bu anlaşma, işlerimizi stratejik iş birlikleri dönüştürme biçimimizin bir diğer örneği.''

''OTEL VE MÜŞTERİ SAYIMIZI ARTIRABİLİRİZ''

Anlaşmayı memnuniyetle karşıladığını belirten Aldiana Genel Müdürü Max-Peter Droll ise, ''Bu stratejik anlaşma Aldiana'ya gelecekte önemli bir büyüme imkanı sağlaycak. Önümüzdeki dönemde hem Aldiana Calub'ların hem de misafirlerimizin sayısını arttırabiliriz.'' dedi.

Aldiana Club'ların 2018 yılından itibaren Thomas Cook'un kataloglarında yer alacağı açıklandı.

''ALDIANA YATAK SAYISINI 5 BİNE ÇIKARACAK''

İsviçre merkezli LMEY Group, 11 ülkede 20 otel ve resort işletiyor. Toplam oda sayısı 3 bin 200 olan şirket, yeni büyüme planıyla oda sayısını  bine çıkarmayı hedefliyor. LMEY bünyesinde çalışan kişi sayısı ise 4 bin dolayında.
Bu Haber 01.10.2017 - 15:48:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.