Mahkemeden uyanık İngiliz turiste 10 bin pound 'sahte hastalık' cezası

Yılladır 'tatilde hastalandım' diye dava açarak tur şirketlerinden ve otellerden tazminat alan uyanık İngiliz turistlerden biri daha para cezasına çarptırıldı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Tatillerini yapıp döndükten sonra tazminat avcısı hukuk şirketleri aracılığıyla 'tatilde hastalandım' davası açıp tur şirketlerinden ve otellerden binlerce pound tazminat koparan uyanık İngilizlere artık mahkemeler göz açtırmıyor.Daha önce. 'sahte hastalık' davası açan bazı İngiliz turistleri tazminat ödemeye mahkum eden İngiliz mahkemelerinden bir örnek karar daha geldi.

ISPATLAYAMADI

TUI ile gittiği Meksika'nın tatil bölgesi Cancun'da yaptığı tatil sırasında hastalandığını iddia ederek mahkemeye tazminat davası açan Manchesterlı Jadeep Singh adlı İngiliz, mahkeme tarafından 10 bin pound (60 bin TL) para cezasına çarptırıldı. Singh, bir düğün grubu ile gittiği Cancun'da gıdadan ve içeceklerden dolayı hastalandığını iddia ediyordu.

Hastalandığına dair mahkemeye herhangi bir delil sunamayan uyanık İngiliz, bu seyahatini bir düğün grubu ile gerçekleştirdiğine dair de belge sunamadı.

12.06.2018 - 10:58:40
TurizmGuncel.com Yazıcı Dostu Gösterim